26 CZERWCA 2022 R. XIII Niedziela Zwykła

XIII Niedziela Zwykła 26.06.2022 r.

• we wtorek – wspomnienie św. Ireneusza,
    • w środę – uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła.
  2. Witamy w naszej parafii ks. Tomasza Dragańczuka, który w naszej parafii przeżywał swoją praktykę diakońską, a w okresie wakacji będzie posługiwał w naszej parafii. Dziś o godz. 1100 będzie sprawował pierwszą Msze św. w naszej parafii, po której udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
  3. Nabożeństwa czerwcowe do czwartku o godz. 1800 (w środę o 1745).
  4. Po Mszach św. jest dziś rozprowadzany nowy tomik poezji religijnej autorstwa s. Mirony Bochenek pt. „Woń wdzięczności”. Całkowity dochód ze sprzedaży, jako cegiełka 25 zł. przeznaczony będzie na ukończenie budowy domu dla niepełnosprawnych chłopców w Skoczowie, który prowadzą Siostry Służebniczki.
  5. Msza św. w intencji VII Róży Żywego Różańca w poniedziałek o godz. 1830.
  6. Spotkanie osób zawierzonych Matce Bożej w środę o godz. 1730 w kościele.
  7. Msza św. na rozpoczęcie Rowerowej Pielgrzymki z Głogowa na Jasną Górę w środę o godz. 1830.
  8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
  9. Od piątku w okresie wakacji nie będzie w tygodniu Mszy św. o godz. 900.
  10. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz i ks. Mieczysław w piątek, ks. Piotr w sobotę.
  11. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Pierwszy Piątek Miesiąca po Mszy w. o godz. 1500 do godz. 2100 zakończona będzie Apelem Jasnogórskim.
  12. Nabożeństwo Pierwszej Soboty rozpocznie się o godz. 600.
  13. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę 10 lipca. Wyjazd o północy (w nocy z soboty na niedzielę). Zapisy w biurze Radia Maryja w parafii św. Klemensa. Koszt 100 zł.
  14. Informacje o pielgrzymce pieszej na Jasną Górę na plakatach i stronach internetowych pielgrzymek.
  15. Przypominamy, że w obiektach sakralnych, nie tylko w czasie liturgii, obowiązuje strój bardziej godny, niż swobodny.
  16. Prosimy rodziców, aby zadbali, szczególnie w czasie wakacyjnych wyjazdów, o możliwość uczestnictwa dzieci w niedzielnych Mszach św.
  17. Dziękujemy wspólnotom za przygotowanie ołtarzy oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeżycie całej oktawy Bożego Ciała oraz procesji w piątkową uroczystość.
  18. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  19. Kuchnia Brata Alberta i Caritas w miesiącu lipcu będą nieczynne.
  20. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.