26 LIPCA 2020 R. XVII Niedziela Zwykła

XVII Niedziela Zwykła

• w środę – wspomnienie św. Marty;
    • w piątek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli,
    • w sobotę – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego.
  2. Różaniec do Siedmiu Boleści MB we wtorek o godz. 1745.
  3. Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1800.
  4. Nabożeństwo pierwszej soboty rozpocznie się po Mszy św. o godz. 1830.
  5. 76 Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w sobotę 1 sierpnia. Pamiętajmy w modlitwie o obrońcach Ojczyzny.
  6. W sobotę rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji w intencji osób uzależnionych.
  7. Odpust Porcjunkuli w niedzielę 2 sierpnia. Możliwość uzyskania odpustu zupełnego spełniając warunki: spowiedź, Komunia św., nawiedzenie kościoła oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
  8. W przyszłą niedzielę będziemy gościli w parafii ks. dr. Andrzeja Pasia z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Wygłosi do nas słowo, a po Mszach św. będzie zbierał do puszek ofiary na pomoc rodzinom w Syrii dotkniętych dramatem wojny.
  9. Rowerowa pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę odbędzie się w terminie 29/07 – 1/08. Szczegółowe informacje na stronie pielgrzymki, Facebooku oraz plakatach. Spotkanie przed pielgrzymką w niedzielę, po Mszy św. o godz. 1830 w salce nr 4.
  10. W dniach 1-12 sierpnia odbędzie się 40 Piesza Pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę pod hasłem „Samemu Bogu przez Maryję”. Tegoroczne pielgrzymowanie ma bardziej charakter duchowy, któremu towarzyszyć będą jednodniowe pielgrzymki piesze:
    • 1 sierpnia (sobota) – o godzinie. 800 z par. św. Mikołaja do Piersnej, Msza św. o godz. 1200;
    • 8 sierpnia (sobota) – o godz.700 z par. św. Mikołaja do Grodowca, Msza św. o godz. 1300;
      Wpisowe na pielgrzymki piesze: 10 zł (powrót autokarem). Koszt wyjazdu do Częstochowy – 70 zł. Zapisy w par. św. Mikołaja (gr. czerwona) oraz w par. Królowej Polski (gr. niebieska).
  11. Prasa katolicka do nabycia u siostry Piusy.
  12. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii oraz za ofiary na Kuchnię br. Alberta.
  13. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia.Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia. Rozpoczynającym urlop życzymy udanego wypoczynku i przypominamy o godnym stroju w miejscach kultu.