26 stycznia 2020r.

– dziś                  – Niedziela Słowa Bożego,

– we wtorek       – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu;

– w piątek          – wspomnienie św. Jana Bosko;

– w niedzielę     – święto Ofiarowania Pańskiego – MB. Gromnicznej.

1. Wizyta Duszpasterska:

– dziś 26/1:                         ul. Gwiaździsta 48-54 parzyste;

– w poniedziałek 27/1:       ul. Gwiaździsta 1 i 3;

– we wtorek 28/1:              ul.  Gwiaździsta 5 oraz ul. Orbitalna 1-13  nieparzyste;

– w środę 29/1:                  ul. Gwiaździsta 7 oraz Orbitalna 15-19 nieparzyste;

– w czwartek 30/1:            ul. Orbitalna 21-25 nieparzyste;

– w piątek 31/1:                 ul. Orbitalna 27 oraz Herkulesa 6-18 i 32, 34 parzyste;

– w sobotę 1/2:                   ul. Herkulesa 36-46 parzyste oraz Neptuna 1-15 nieparzyste;

– w niedzielę 2/2:               ul. Neputna17-31 nieparzyste oraz kolęda dodatkowa.

Od poniedziałku do piątku rozpoczynamy o godzinie 1530, w soboty o godzinie 1100 natomiast w niedzielę o godzinie 1500.  Osoby, które chciałyby przyjąć kapłana w ramach kolędy dodatkowej mogą zgłaszać się w zakrystii do soboty.

1. Koncert: „GALA NOWOROCZNA KGHM Polska Miedź S.A.” w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Przemysława Neumanna oraz solistów: Jana Karpiel Bułeckiego i Przyjaciół, Natalii Szroeder, Joanny Woś, Marcina Bronikowskiego i Piotra Cugowskiego w naszym kościele w sobotę 1 lutego o godz. 1600.

Do dyspozycji parafian pozostaną miejsca niezarezerwowane przez organizatorów, którzy rezerwacją objęli znaczą część miejsc siedzących.

1. Nabożeństwo Pierwszej Soboty rozpocznie się Mszą św. o godz. 1830.
  2. W najbliższą niedzielę pobłogosławienie gromnic w czasie każdej Mszy św.
  3. Chłopców z kl. II i starszych, którzy chcieliby zostać ministrantami prosimy o zgłaszanie się w zakrystii w najbliższą niedzielę przed Mszami św. (do godz. 1230).
  4. Kandydaci do bierzmowania z gr. ks. Piotra składają indeksy w zakrystii do przyszłej niedzieli – 2/II.
  5. Spotkanie dla członków grup męskich w parafii św. Klemensa 2 lutego. O godz. 1530 modlitwa różańcowa, o godz. 1600 Eucharystia pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego. Po Mszy św. spotkanie opłatkowe w salce św. Gerarda z konferencją dra Mieczysława Guzewicza.
  6. Kurs przedmałżeński w parafii św. Klemensa w terminie 9-15 lutego. Zapisy na furcie lub w zakrystii.
  7. Przygotowanie do bierzmowania dla osób, które ukończyły  21 rok życia rozpocznie się w parafii św. Klemensa 28 lutego. Chętni mogą się zgłaszać w zakrystii lub na furtę klasztorną do 23 lutego.
  8. Parafia organizuje pielgrzymkę „Szlakiem Prymasa Wyszyńskiego i Bożego Miłosierdzia” w terminie 14-19 czerwca b.r. Więcej informacji w zakrystii.
  9. Prasa katolicka do nabycia u siostry Piusy.
  10. Dziękujemy za ofiary złożona na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  11. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Wszystkim parafianom i sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.