26 WRZEŚNIA 2021 R. XXVI Niedziela Zwykła

XXVI Niedziela Zwykła 26.09.2021 r.

– w poniedziałek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo;

– we wtorek – wspomnienie św. Wacława,

– w środę – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,

– w czwartek – wspomnienie św. Hieronima,

– w piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus,

– w sobotę – wspomnienie św. Aniołów Stróżów.

1. Dziś w czasie Mszy św. o godz. 1230 w parafii dziękujemy Panu Bogu za dar nowych błogosławionych: kadr. Wyszyńskiego i Matki Czackiej. Do udziału w tej Eucharystii serdecznie zachęcamy i zapraszamy wszystkie grupy duszpasterskie i modlitewne naszej parafii. Niech połączy nas wspólna modlitwa pełna radości i wdzięczności.
  2. Kurs przedmałżeński w parafii św. Mikołaja rozpocznie się dziś o godz. 1800. W naszej parafii kurs przedmałżeński odbędzie się w drugiej połowie października.
  3. „Koronka na ulicach miast” we wtorek. Wyjście na wspólną modlitwę poprzedzi adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1430.
  4. W środę podczas Mszy św. o godz. 1830 poświecenie nowych obrazów Archaniołów Rafała i Michała.
  5. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
  6. Adoracja 24 godziny dla Pana rozpocznie się w piątek Mszą św. o godz. 700.
  7. Odwiedziny chorych: w piątek ks. Proboszcz i ks. Mieczysław, w sobotę ks. Adam i ks. Piotr.
  8. Od piątku rozpoczną się nabożeństwa różańcowe. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 1700, dla młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 1745.
  9. Nabożeństwo I soboty rozpocznie się o godz. 600.
  10. Pielgrzymka Żywego Różańca i Apostolatu Margaretka do Rokitna w najbliższą sobotę. Wyjazd o godz. 700, koszt 40 zł., zapisy w zakrystii.
  11. Rocznica I Komunii świętej w przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 1600. Spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę o godz. 1600.
  12. Parafia organizuje pielgrzymkę do sanktuariów Górnego Śląska w terminie 15-17 października.W programie: Kamień Śl., Góra św. Anny, Pszów, Turza Śl., Piekary Śl., Leśniów, Częstochowa i Gidle. Koszt 450 zł.  Więcej informacji w zakrystii i u ks. Piotra. Przy zapisie wpłata zaliczki w kwocie 200 zł. Prosimy, by osoby zainteresowane zgłaszały się w możliwie szybkim czasie z uwagi na konieczność potwierdzenia rezerwacji i kwestie organizacyjne.
  13. Od października do kin wchodzi film „Fatima”. Zachęcamy do oglądania.
  14. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z gr. ks. Piotra w poniedziałek 4 października o godz. 1900 w kościele. Przypominamy, że kandydaci dostarczają deklaracje do końca miesiąca.
  15. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  17. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.