27 listopada 2022 r. I Niedziela Adwentu

I Niedziela Adwentu 27.11.2022 r.

– poniedziałek – Wspólne modlitwy i błogosławieństwo relikwiami Bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego na Mszy św. o godz. 9:00.
– środa – święto św. Andrzeja, Apostoła.
– piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
2. Dziś I Niedziela Adwentu rozpoczynająca nowy rok liturgiczny oraz czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
3. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas VII i VIII SP dzisiaj na Mszy św. o godz. 18:30. Po Mszy spotkanie z misjonarzami wspólnoty Przymierza Dwóch Serc w kościele.
4. Przyjęcie kandydatów na ministrantów dzisiaj na Mszy św. o godz. 1100.
5. Przy wyjściach z kościoła można nabywać świece Caritas na stół wigilijny: mała – 10 zł., duża – 20 zł.
6. Od przyszłej niedzieli przy wyjściach z kościoła i w zakrystii będzie można odbierać opłatki wigilijne. Tegoroczne zebrane ofiary będą przeznaczone na Figurę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
7. Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6:30. Serdecznie zapraszamy wszystkich a zwłaszcza dzieci, aby z lampionami uczestniczyć w tych Mszach św. Od poniedziałku do piątku po Mszy roratniej zapraszamy dzieci na śniadanie adwentowe do salki na plebanii.
8. Na roraty dzieci mogą przynosić serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami.
9. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
10. Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek o godz. 17:00 na plebanii. Różaniec w intencji powołań o godz. 17:45 w kościele.
11. Adoracja 24 godziny dla Jezusa i Maryi rozpocznie się w piątek Mszą św. o godz. 6:30.
12. Możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych oraz błogosławieństwo Lurdzkie Najświętszym Sakramentem w piątek na Mszy św. o godz. 9:00. Zapraszamy chorych i osoby starsze.
13. Droga krzyżowa połączona z Mszą św. i Koronką do Bożego Miłosierdzia w piątek o godz. 14:15.
14. Śpiew Akatystu ku czci Bogurodzicy w piątek o godz. 21:00 w naszym kościele.
15. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz, ks. Mieczysław, ks. Robert w piątek, ks. Adam w sobotę.
16. Nabożeństwo I soboty rozpocznie się o godz. 5:30 różańcem wynagradzającym z medytacją, następnie Msza św. roratnia o godz. 6:30.
17. Męski Różaniec ulicami Głogowa w sobotę 3 grudnia. Rozpoczęcie o godz. 10:15 na dziedzińcu kościoła p.w. Bożego Ciała na Starym Mieście.
18. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
19. Nasza parafia organizuje zbiórkę odzieży zimowej męskiej (kurtki, spodnie, buty, swetry). Rzeczy prosimy przynosić w poniedziałki, środy i piątki do punktu Caritas od godz. 8:00 do 12:00.
20. Nasza parafia włącza się do ogólnopolskiej akcji zbiórki żywności, która odbędzie się w dniach 2 i 3 grudnia w sklepie „DELIKATESY CENTRUM” przy ul. Gwiaździstej.
21. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
23. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.