28 CZERWCA 2020 R. XIII Niedziela Zwykła

XIII Niedziela Zwykła

1. Liturgiczne wspomnienia tygodnia:

– w poniedziałek – uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła,

– w piątek – święto św. Tomasza Ap.

1. Nabożeństwa czerwcowe w pon. i wt. o godz. 1800.
  2. Różaniec do Siedmiu Boleści MB we wtorek o godz. 1715.
  3. Od środy na lipiec i sierpień zmienia się układ Mszy św. w tygodniu: pozostają Msze o godz. 700 i 1830. Nie będzie Mszy św. o godz. 900. W piątki pozostaje także Msza św. o godz. 1500.
  4. Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 1800.
  5. Różaniec w int. powołań i już powołanych, prowadzony przez Przyjaciół Paradyża, w czwartek o godz. 1745 w kościele.
  6. Pielgrzymka Duszpasterstwa Rolników w tym roku będzie miała charakter duchowy. Rozpocznie się w czwartek 2 lipca. Więcej informacji na plakacie.
  7. Okazja do spowiedzi św. z okazji I piątku miesiąca pół godziny przed każdą Mszą św.
  8. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz i ks. Mieczysław w piątek, ks. Piotr w sobotę.
  9. Pierwsza spowiedź dla grupy dzieci, które w niedzielę o godz. 1400 przystąpią do I Komunii św. oraz ich rodzin w sobotę o godz. 1000. Pozostałe dzieci przystąpią do I Komunii św. 4 października.
  10. W związku z uwagami nadesłanymi do kurii przez Państwową Inspekcję Sanitarną przypominamy, że osoby przebywające w kościele mają obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowania dystansu społecznego. Z obowiązku zwolnienie są kapłani sprawujący posługę oraz osoby, którym stan zdrowia uniemożliwia dostosowanie się do tego wymogu.
  11. Prasa katolicka do nabycia u siostry Piusy.
  12. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii oraz za ofiary na Kuchnię br. Alberta.
  13. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia.Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.Opatrzności Bożej polecamy wszystkich rozpoczynających wakacyjny i urlopowy czas wypoczynku życząc odkrywania Boga w jego stworzeniach i przypominamy o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz o godnym stroju w miejscach kultu.