28 LISTOPADA 2021 R. I Niedziela Adwentu

I Niedziela Adwentu 28.11.2021 r.

• we wtorek – święto św. Andrzeja Ap.,
    • w piątek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego,
    • w sobotę – wspomnienie dowolne św. Barbary – patronki górników.
  2. Dziś w parafii przeżywamy wizytację kanoniczną ks. bp Tadeusza Lityńskiego.Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa o godz. 1230. Po zakończonej Eucharystii ok. godz. 1400 spotkanie ks. Biskupa z udziałem wszystkich członków grup parafialnych.
  3. Msza św. dla młodzieży dziś o godz. 1830.
  4. Przy wyjściach z kościoła można nabywać świece Caritas na stół wigilijny: mała-7 zł., duża-20 zł.
  5. Od przyszłej niedzieli przy wyjściach z kościoła i w zakrystii będzie można odbierać opłatki.
  6. Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 630. Serdecznie zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci, aby z lampionami uczestniczyć w tych Mszach św., a od pon. do pt. po Mszy roratniej zapraszamy dzieci na śniadanie.
  7. Na roraty dzieci mogą przynosić serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami.
  8. Msza św. i nabożeństwo z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie w poniedziałek o godz. 1830 w naszym kościele.
  9. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed każdą Msza św.
  10. Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek o godz. 1715 w salce bł. Edmunda. Różaniec w intencji powołań o godz. 1745 w kościele.
  11. Spotkanie dla rodziców Służby Liturgicznej Ołtarza w czwartek po Mszy św. wieczornej w salce bł. Edmunda Bojanowskiego.
  12. Adoracja 24 godziny dla Pana rozpocznie się w piątek Mszą św. o godz. 630.
  13. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz i ks. Mieczysław w piątek, ks. Adam i ks. Piotr w sobotę.
  14. Nabożeństwo Pierwszej Soboty rozpocznie się o godz. 530 różańcem wynagradzającym z medytacją.
  15. Męski Różaniec ulicami Głogowa w sobotę 4 grudnia. Rozpoczęcie o godz. 1015 na dziedzińcu kościoła p.w. Bożego Ciała.
  16. Adwentowy Wieczór Młodych w Grodowcu w sobotę 4 grudnia. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 1700, kosz 15 zł. (przejazd i ciepły posiłek). Zapisy u ks. Adama. Szczegółowy plan czuwania dostępny jest na stronie internetowej naszej parafii.
  17. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
  18. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z gr. ks. Piotra chłopcy w przyszły poniedziałek, 6 grudnia, po Mszy św. o godz. 1830 w kościele.
  19. Nasza parafia włącza się do ogólnopolskiej akcji paczuszka dla maluszka. Akcję można wesprzeć przygotowując paczkę z artykułami higienicznymi, takimi jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła i zostawiając ją pod choinką. Zbieramy dla domu samotnej matki. Darczyńca może zabrać bombkę z choinki. Akcja jest prowadzona również w SP nr 10.
  20. Przy wyjściach z kościoła zostały wyłożone wzory rachunku sumienia – jako pomoc w przygotowaniu do spowiedzi adwentowej.
  21. Przy wyjściach z kościoła zostały wyłożone nasze parafialne kalendarze adwentowe – zapraszamy do podjęcia adwentowego wyzwania.
  22. Policjanci przestrzegają – nie pozwólcie się Państwo oszukiwać. Pamiętajcie – policjanci nie dzwonią i nie pytają o wasze pieniądze i dane kont bankowych. Nigdy nie przekazujcie waszych pieniędzy obcym osobom i nie wpłacajcie na obce konta. Jeśli ktoś do was dzwoni i prosi o pieniądze, proszę się rozłączyć i powiadomić policję pod numerem 112.
  23. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  25. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.