28 LUTEGO 2021 R. II Niedziela Wielkiego Postu

II Niedziela Wielkiego Postu 28.02.2021 r.

– w czwartek – św. Kazimierza Królewicza – święto,

1. Przy wyjściach z kościoła zbiórka do puszek na cele misyjne „Ad Gentes”.
  2. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1730.
  3. Msze św. z katechezą o modlitwie w niedziele (do IV niedzieli Wielkiego Postu) o godz. 1830.
  4. W środę, 3 marca w naszej parafii będziemy gościć Krzyż Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Rozpoczęcie peregrynacji Mszą św. połączoną z katechezą o Ikonie Krzyża o godz. 900. O godz. 945 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Przez cały dzień Krzyż będzie można adorować w kościele. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500, różaniec o godz. 1730. W czasie Mszy św. o godz. 1830 możliwość uroczystego złożenia Deklaracji Wyzwolenia Człowieka. Po Eucharystii adoracja krzyża.Przy wyjściach można pobrać deklaracje Krucjaty, a w skrzynkach można składać intencje, które będą zanoszone w czasie Koronki. Intencje można też przesłać w formularzu na stronie internetowej.
  5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem do św. Józefa w środę o godz. 1800.
  6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
  7. Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek o godz. 1745 w salce bł. Edmunda.
  8. Różaniec z adoracją w intencji powołań w czwartek po Mszy św. wieczornej.
  9. Adoracja 24 dla Pana rozpocznie się w piątek Mszą św. o godz. 700.
  10. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz.: 930, 1700 – dla dzieci, 1800 oraz 1900 dla młodzieży i wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć, a nie mieli wcześniej możliwości.
  11. Nabożeństwo I soboty miesiąca rozpocznie się o godz. 600.
  12. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz i ks. Mieczysław w piątek; ks. Adam i ks. Piotr w sobotę.
  13. Msza św. dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. ze SP nr 10 i 11 w przyszłą niedzielę o godz. 1600. Spotkanie dla tych rodziców we wtorek, 9 marca, po Mszy św. wieczornej w kościele.
  14. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do podjęcia abstynencji. Księga Trzeźwości, do której można wpisać swoje zobowiązanie, jest dostępna w zakrystii.
  15. Jałmużnę postną można składać do oznaczonych skarbon przy wyjściach z kościoła.
  16. W gablotkach można zapoznać się z informacją o rekolekcjach wielkopostnych na antenie TVP.
  17. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się od V Niedzieli Wielkiego Postu – 21 marca. Poprowadzi je o. Mirosław – franciszkanin z Niepokalanowa.
  18. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  19. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.

Intencja Apostolstwa Modlitwy:

Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.