28 MARCA 2021 R. Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej

Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej 28.03.2021 r.

1. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 1730.
  2. Okazja do spowiedzi świętej w poniedziałek, wtorek i środę pół godziny przed mszami dopołudniowymi oraz godzinę przed wieczorną mszą.
  3. Pierwszy czwartek, piątek i sobota w tym miesiącu zbiegają się z przeżywaniem Triduum Paschalnego.
  4. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  5. Odwiedziny chorych w Wielki Piątek – ks. Mieczysław, ks. Adam i ks. Piotr.
  6. Informacja MOPS-u o paczkach żywnościowych dla osób samotnych i potrzebujących – w gablotce.
  7. Bardzo prosimy o zajmowanie pojedynczo i tylko oznaczonych Przypominamy o bezwzględnym obowiązku zakrywania ust i nosa, dezynfekcji dłoni oraz zachowaniu dystansu także poza czasem sprawowania liturgii. W naszym kościele jednocześnie może przebywać 80 osób.  Wejście do kościoła tylko głównymi drzwiami.
  8. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych rozpocznie się w parafii św. Klemensa 9 kwietnia. Chętni mogą się zgłaszać na furtę klasztorną do 31 marca.
  9. Prasa katolicka do nabycia u s. Piusy. Są jeszcze egzemplarze Rycerza Niepokalanej.
  10. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  11. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.

Triduum Paschalne

WIELKI CZWARTEK

Okazja do spowiedzi świętej od godz. 700 do godz. 900 oraz od godz. 1500 do godz. 1700.

Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 1830.

Z uwagi na pandemię Księża proszą o powstrzymanie się od życzeń i kwiatów, w miejsce których zwracamy się z prośbą o serdeczną modlitwę w naszej intencji. Bóg zapłać.

Adoracja w ciemnicy do godziny 2400.

WIELKI PIĄTEK

Adorację w ciemnicy (i 24 godziny dla Pana) rozpoczniemy Ciemną Jutrznią o godz. 700.

Okazja do spowiedzi św. od godz. 700 do godz. 900.

Koronka do Bożego Miłosierdzia rozpoczynająca Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia połączona z nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 1500.

Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 1830.

Adoracja przy Bożym Grobie od zakończenia liturgii do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej w Wielką Noc.

Przy wyjściu z kościoła będzie można pobrać krzyżyk z Ziemi Świętej wykonany przez chrześcijan na Górze Oliwnej – po jednym dla rodziny.

Okazja do spowiedzi świętej od godz. 2200 w piątek do godz. 900 w sobotę.

W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od napojów alkoholowych.

WIELKA SOBOTA

Zachęcamy do podtrzymania tradycji i zachowania w tym dniu postu jakościowego.

Różaniec z medytacją pierwszosobotnią o godz. 600.

Jutrznia o godz. 700.

Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500.

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny zostaje odwołane na terenie całej diecezji. Tekst modlitwy do wykorzystania w rodzinie przy śniadaniu wielkanocnym dostępny jest na naszej stronie internetowej.

Wigilia Paschalna w Wielką Noc rozpocznie się o godz. 2200. Prosimy przynieść świece.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Pierwsza (dodatkowa) Msza św. o godz. 600, pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę.

Msza św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, Liturgia ku czci Męki Pańskiej w Wielki Piątek i Wigilia Paschalna w Wielką Noc sprawowane pod przewodnictwem biskupa w gorzowskiej katedrze transmitowane będą od czwartku do soboty o godz. 19.00 przez TVP 3 Gorzów Wielkopolski i Radio Zachód.

Transmisje liturgii i nabożeństw z naszego kościoła dostępne są przez stronę internetową parafii.

Szczegółowy plan adoracji w Ciemnicy i przy Bożym Grobie jest dostępny w gablotkach i na stronie internetowej parafii.