29 LISTOPADA 2020 R. I Niedziela Adwentu

I Niedziela Adwentu 29 listopada 2020 r.

1.  Liturgiczne wspomnienia tygodnia:
    • w poniedziałek – święto św. Andrzeja Apostoła,
    • w środę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.
  2. Rozpoczynamy adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
  3. Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 630. Zachęcamy, szczególnie dzieci, do łączności przez internet.
  4. Świece Caritas na stół wigilijny, w cenie 13 zł. duża i 6 zł. mała, są od nabycia przy wyjściach z kościoła.
  5. W tym roku opłatki, z powodu pandemii, nie będą roznoszone do domów. Będą do nabycia przy wyjściu z kościoła, w zakrystii oraz u s. Piusy. Ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby parafii.
  6. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się od III Niedzieli Adwentu. Więcej informacji podamy z późniejszym terminie.
  7. Już dziś informujemy, że wizyta duszpasterska z powodu pandemii w tym roku będzie miała inny przebieg. Więcej informacji zostanie podanych w późniejszym terminie.
  8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
  9. Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek o godz. 1700 w salce bł. Edmunda.
  10. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz w piątek; ks. Adam i ks. Piotr w sobotę. Chorych, których odwiedzał ks. Mieczysław odwiedzi ks. Łukasz w sobotę od godz. 1000.
  11. Adoracja 24 godziny dla Pana rozpocznie się w piątek Mszą św. o godz. 630.
  12. Nabożeństwo pierwszej soboty rozpocznie się po Mszy św. o godz. 1830.
  13. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  15. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii, ofiary na Kuchnię br. Alberta oraz odzież i obuwie dostarczone do Caritas.
  16. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia – szczególnie wszystkim górnikom, których Patronkę będziemy wspominali w piątek. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.