29 SIERPNIA 2021 R. XXII Niedziela Zwykła

XXII Niedziela Zwykła 29.08.2021 r.

– w piątek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego,

– w sobotę – wspomnienie św. Augustyna.

1. Zachęcamy do oglądania wystawy poświęconej słudze Bożemu Stefanowi kard. Wyszyńskiemu i św. Janowi Pawłowi II. W nawiązaniu do wystawy o godz. 1600 odbędzie się koncert zespołu Lumen p.t. „Wszystko postawiłem na Maryję”. Zespół będzie także uczestniczył z oprawą muzyczną w Eucharystii o godz. 1230.
  2. 41 rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych we wtorek.
  3. 82 rocznica wybuchu II wojny światowej w środę. Pamiętajmy w modlitwie o poległych obrońcach Ojczyzny.
  4. Od środy powraca Msza św. o godz. 9
  5. W środę początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zachęcamy uczniów, by rozpoczęli go z Panem Bogiem i w tym dniu uczestniczyli w Mszy św.
  6. Nowenna ku czci MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem do św. Józefa w środę o godz. 1800.
  7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św.
  8. Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek o godz. 1715 w salce bł. Edmunda. Różaniec w intencji powołań o godz. 1745 w kościele.
  9. Adoracja 24 godziny dla Pana rozpocznie się w piątek Mszą św. o godz. 700.
  10. Nabożeństwo I soboty z różańcem i medytacją o godz. 600.
  11. Odwiedziny chorych: ks. Mieczysław i ks. Proboszcz w piątek; ks. Adam i ks. Piotr w sobotę.
  12. Błogosławieństwo przyborów szkolnych dzieciom rozpoczynającym naukę w przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 1100.
  13. Od przyszłej niedzieli powraca Msza św. o godz. 1600, nie będzie Mszy św. o godz. 2100.
  14. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz mieszkańców Afganistanu.
  15. Piesza Pielgrzymka Ziemie Głogowskiej do Grodowca w sobotę 11 września. Wyjście pielgrzymów z placu przy kościele o godz. 700. Msza św. w Grodowcu o godz. 1300. Osoby, które pragną uczestniczyć w pielgrzymce prosimy o zgłaszanie się w zakrystii z podaniem imienia i nazwiska, adresu, nr. pesel oraz numeru telefonu. Będzie też możliwość zapisania się w dniu wyjścia pielgrzymki.
  16. Pielgrzymka mężczyzn na  V Oblężenie Jasnej Góry, w dniu 18 września br.  organizowana jest z parafii św. Klemensa w Głogowie. Wyjazd o godz. 700, powrót po Apelu Jasnogórskim.
  17. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  19. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.