30 MAJA 2021 R. Uroczystość Najświętszej Trójcy

Uroczystość Najświętszej Trójcy 30.05.2021 r.

– w poniedziałek – święto Nawiedzenia NMP,

– we wtorek – wspomnienie św. Justyna,

– w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,

– w sobotę – wspomnienie św. Bonifacego.

1. Nabożeństwa majowe dziś i jutro o godz. 1800.
  2. Nabożeństwa czerwcowe od wtorku o godz. 1800.
  3. Dziś przy wyjściach zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.
  4. Msza św. w intencji ks. Janusza Michalaka z okazji 50 rocznicy przyjęcia święceń kapłańskich dziś o godz. 1230.
  5. Msza św. w int. ks. prałata Ryszarda Dobrołowicza z okazji 50 rocznicy przyjęcia święceń kapłański w niedzielę, 6 czerwca, o godz. 1230.
  6. Wspólnota Neokatechumenalna zaprasza na katechezę w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
  7. Próba przed uroczystością udzielenia sakramentu bierzmowania w poniedziałek o godz. 1900.
  8. Uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania we wtorek o godz. 1630. Z uwagi na obowiązujące ograniczenia w Mszy św. będą uczestniczyli tylko kandydaci do bierzmowania. Prosimy o wyrozumiałość i towarzyszenia modlitwą przez łączenie się drogą internetową.
  9. Próba sypania kwiatów przed procesją Bożego Ciała w środę o godz. 1630. Serdecznie zapraszamy dziewczynki, które przystąpiły do I Komunii św. i młodsze.
  10. Msze św. w uroczystość Bożego Ciała o godz. 730, 930, po procesji ok. 1230, 1600 i 1830. Procesja do 4 ołtarzy wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 930 i przejdzie ulicami: Keplera, Merkurego, Saturna i Gwiaździstą do kościoła. Zachęcamy do udekorowania okien na trasie przejścia procesji. Prosimy, by uczestnicy procesji mili założone maseczki i, w miarę możliwości, zachowali bezpieczny dystans.
  11. Przypominamy, że uroczystość Bożego Ciała jest świętem nakazanym – w tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa w Mszy św.
  12. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
  13. Adoracja 24 godziny dla Pana rozpocznie się w piątek Mszą św. o godz. 700.
  14. Bp Tadeusz Lityński udziela wszystkim diecezjanom i wiernym przebywającym na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej dyspensy od obowiązku zachowania czwartego przykazania kościelnego, nakazującego wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, w piątek 4 czerwca br. Jednocześnie biskup zachęca korzystających z dyspensy do podjęcia innych form pokuty, zwłaszcza uczynków pobożności i miłości.
  15. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną: ks. Proboszcz, ks. Mieczysław i ks. Adam w piątek; ks. Piotr w sobotę.
  16. Nabożeństwo I soboty o godz. 600.
  17. Od przyszłej niedzieli zmienia się układ Mszy św. niedzielnych. Nie będzie Mszy św. o godz. 1600, będzie Msza św. o godz. 2100.
  18. Zachęcamy chłopców, szczególnie po I Komunii św., by dołączyli do grona Ministrantów. Kandydaci mogą zgłaszać się po Msza św. do ks. Adama.
  19. Trwa Narodowy Spis Powszechny. Udział w spisie jest obowiązkiem obywatelskim. Urząd Statystyczny zachęca do wypełnienia tego obowiązku przez samospis w Internecie lub kontakt z infolinią spisową (nr 22 279 99 99).
  21. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  22. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii, łączącym się z nami także drogą internetową, życzymy błogosławionego tygodnia.
  23. Przypominamy o  obowiązujących zasadach reżimu sanitarnego i prosimy o ich przestrzeganie.