30 października 2022 r. XXI Niedziela Zwykła

XXXI Niedziela Zwykła 30.10.2022 r.

• – wtorek – Uroczystość Wszystkich Świętych.
  • – środa – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych.
  • – piątek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.
  1. Noc Świętych pod hasłem „I Ty możesz zostać Świętym” prowadzona przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym rozpocznie się w naszym kościele w poniedziałek 31 października 2022r. o godz. 2100 Apelem Jasnogórskim, wprowadzeniem relikwii świętych, modlitewnym czuwaniem oraz Mszą św. o godz. 2300. Po Mszy przejście ze zniczami pod Krzyż Misyjny. Prosimy przynieść ze sobą znicz.
  2. W poniedziałek zakończenie nabożeństw różańcowych: dla dzieci o godz. 1700, dla młodzieży i dorosłych o godz. 1745. Zachęcamy do codziennego odmawiania różańca w rodzinach.
  3. We wtorek uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele o godz. 730, 930, 1100 oraz 1830. Procesja żałobna na cmentarzu na Brzostowie rozpocznie się o godz. 1230 przy starej bramie cmentarz. Msza św. o godz. 1300. Modlitwy i Msza św. na cmentarzu przy ul. Legnickiej o godz. 1500.
  4. W uroczystość Wszystkich Świętych różaniec na cmentarzu na Brzostowie o godz. 1800. Modlitwę poprowadzi ks. Adam wraz z Młodzieżą.
  5. Od uroczystości Wszystkich Świętych do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za jedną zmarłą duszę. Warunki uzyskania odpustu: wzbudzenie intencji jego otrzymania, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej, odmówienie: „Ojcze nasz…”, „Wierzę w Boga…”, modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu oraz pobożne, czyli modlitewne, nawiedzenie kościoła lub cmentarza.
  6. W środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  7. W Dzień Zaduszny Msze św. w naszym kościele o godz. 700, 900, 1100, 1700 i 1830. Różaniec w intencji zmarłych z naszych Rodzin o godz. 1745.
  8. Nabożeństwo różańcowe za zmarłych od 2 listopada codziennie o godz. 1745, w środy o godz. 1730 połączone z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy.
  9. Odatowane kartki na wypominki są jeszcze wyłożone przy wyjściu z kościoła. Wypełnione można składać na tacę. Prosimy o czytelne wypełnianie kartek.
  10. Modlitwa w duchu Taizé (adoracja krzyża, cisza, medytacja Słowa i muzyczne kanony) w głogowskiej kolegiacie w uroczystość Wszystkich Świętych o godz. 1930. Szczegóły podane są na plakatach.
  11. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
  12. Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek o godz. 1700 na plebani.
  13. Adoracja 24 godziny dla Jezusa i Maryi rozpocznie się w piątek Mszą św. o godz. 700. Plan Adoracji wywieszony jest w gablotach.
  14. Możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych oraz błogosławieństwo Lurdzkie Najświętszym Sakramentem w piątek na Mszy św. o godz. 900. Zapraszamy chorych i osoby starsze.
  15. Adoracja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem dla dzieci i rodziców w piątek o godz. 1200.
  16. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz, ks. Mieczysław, ks. Robert w piątek, ks. Adam w sobotę.
  17. Nabożeństwo I soboty połączone z godzinkami o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny o godz. 530. Następnie Msza św. również o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny o godz. 700.
  18. Młodzież przygotowująca się do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w przyszłą niedzielę po Mszach o godz. 930, 1100 i 1230 przeprowadzi kiermasz własnoręcznie wykonanych dewocjonaliów. Zebrane środki będą wsparciem tego wyjazdu.
  19. Przypominamy kandydatom przygotowującym się do sakramentu bierzmowania z klas VII SP, że termin składania deklaracji upływa w poniedziałek 31 października 2022r. Deklaracje można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  20. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  22. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.

Filmowe wspomnienie Balu Świętych 29.10.2022 r.