30 STYCZNIA 2022 R. IV Niedziela Zwykła

IV Niedziela Zwykła 30.01.2022

– w poniedziałek – wspomnienie św. Jan Bosko,

– w środę – święto Ofiarowania Pańskiego,

– w sobotę – wspomnienie św. Agaty.

1. Z dniem 29 stycznia b.r. dekretem ks. bp. Tadeusza Lityńskiego posługę w naszej parafii rozpoczął ks. Robert Szymański, któremu życzmy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej w posłudze w naszej parafii.
  2. Przeżywamy dziś Światowy Dzień Pomocy Chorym na Trąd.
  3. Dziś liturgię ubogaca zespół śpiewaczy „Zbrucz” z Tarnopola.
  4. W święto Ofiarowania Pańskiego Msze św. w naszym kościele o godz.: 700, 900, 1100, 1700 i 1830. To Dzień Życia Konsekrowanego. Taca w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.
  5. Koncert kolęd „Zaśpiewam Jezuskowi” w wykonaniu chóru Beati Cantores w środę o godz. 1900 w naszym kościele. Koncert będzie akcją „Dar Serca” i zebrane datki zostaną przekazane jako wsparcie dla głogowskiego hospicjum.
  6. Błogosławieństwo osób zmagających się z chorobami gardła w czwartek, w dniu liturgicznego wspomnienia św. Błażeja, w czasie Mszy św. o godz. 900.
  7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed każdą Mszą św.
  8. Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek o godz. 1715 w salce bł. Edmunda. Różaniec w intencji powołań o godz. 1745 w kościele.
  9. Prosimy młodzież (szczególnie oazową oraz ministrantów i lektorów) o pomoc w demontażu dekoracji świątecznych w czwartek po Mszy św. o godz. 1830. Natomiast w piątek po Mszy św. o godz. 900 prosimy mężczyzn o pomoc w demontażu choinek.
  10. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz i ks. Mieczysław w piątek; ks. Piotr oraz ks. Robert, który odwiedzi chorych, których odwiedzał ks. Adam – w sobotę.
  11. Adoracja 24 godziny dla Pana rozpocznie się w piątek Mszą św. o godz. 700.
  12. Nabożeństwo Pierwszej Soboty z różańcem i medytacją o godz. 600 w kościele.
  13. W przyszłą niedzielę, poprzedzającą Światowy Dzień Chorego, zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów.
  14. Przy wyjściach z kościoła można zapoznać się z akcją organizowaną przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie promującą dołączenie do rodzin zastępczych.
  15. Przy wyjściach z kościoła wyłożone zostały ulotki przestrzegające przed telefonicznymi oszustami.
  16. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  18. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.