4 grudnia 2022 r. II Niedziela Adwentu

II Niedziela Adwentu 04.12.2022 r.

• środa – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Wspólne modlitwy i błogosławieństwo relikwiami Bł. Edmunda Bojanowskiego na Mszy św. o godz. 9:00.

• czwartek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

2. Dziś zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

3. Przy wyjściach z kościoła i w zakrystii można odbierać opłatki wigilijne. Tegoroczne zebrane ofiary zostaną przeznaczone na Figurę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ofiary prosimy składać w kopertach na tacę.

4. Przy wyjściach z kościoła można nabywać świece Caritas na stół wigilijny: mała – 10 zł., duża – 20 zł.

5. Schola Młodzieżowa naszej parafii „Gwiazdy Niebios” wraz z ks. Adamem i Panią Karoliną nagrali płytę z kolędami. Po Mszach św. przy wyjściach z kościoła będzie możliwość nabycia tych płyt. Środki uzyskane ze sprzedaży zostaną przeznaczone na działalność naszej Scholi Młodzieżowej.

6. Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 6:30. Serdecznie zapraszamy wszystkich a zwłaszcza dzieci, aby z lampionami uczestniczyć w tych Mszach św. Od poniedziałku do piątku po Mszy roratniej zapraszamy dzieci na śniadanie adwentowe do salki na plebanii.

7. W poniedziałek spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Liderów Grup po Mszy św. wieczornej na plebanii.

8. Konferencja „Święty Mikołaj Biskup – Patronem Miasta Głogowa” w poniedziałek 5 grudnia w teatrze miejskim im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie. Otwarcie i wprowadzenie o godz. 10:00. Wstęp wolny. Informacje podane są na plakatach.

9. Koncert Mikołajowy „Wybrany przez miłość” w wykonaniu chóru Space Of Grace w kościele pw. Bożego Ciała w poniedziałek o godz. 18:30. Informacje podane są na plakatach.

10. Godzina Łaski w czwartek w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 12:00 w kościele.

11. Stowarzyszenie Chór „Beati Cantores” i Gmina Miejska w Głogowie zapraszają na koncert „Popatrz na świat…” w naszej parafii w sobotę 10 grudnia o godz. 19:15. Informacje podane są na plakatach.

12. W przyszłą niedzielę Dzień Solidarności z Kapłanami Seniorami – taca przeznaczona jest na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze.

13. W przyszłą niedzielę dzieci z Domu Dziecka będą sprzedawać własnoręcznie wykonane pierniczki świąteczne po Mszy św. o godz. 9:30, 11:00 oraz 12:30. Środki uzyskane ze sprzedaży pomogą sfinansować letni wypoczynek.

14. Rekolekcje Adwentowe w naszej Parafii od przyszłej niedzieli poprowadzi o. Tomasz Skibiński franciszkanin. Dni spowiedzi planowane są na wtorek i środę. Szczegółowy plan rekolekcji zostanie podany w przyszłą niedzielę.

15. Nasza parafia organizuje zbiórkę odzieży zimowej męskiej (kurtki, spodnie, buty, swetry). Rzeczy prosimy przynosić w poniedziałki, środy i piątki do punktu Caritas od godz. 8:00 do 12:00. Dziękujemy wszystkim, którzy już dostarczyli potrzebne rzeczy.

16. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.

18. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.