5 GRUDNIA 2021 R. II Niedziela Adwentu

II Niedziela Adwentu 05.12.2021 r.

• we wtorek – wspomnienie św. Ambrożego,
    • w środę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Msze świętego o 6:30, 9:00 i 18:30.
  1. Dziś zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
  2. Przy wyjściach z kościoła i w zakrystii można odbierać opłatki. Ofiary zostaną przeznaczone na przygotowanie obrazu oraz miejsca na relikwie bł. kard. Wyszyńskiego.
  3. Są jeszcze duże świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  4. Roraty od poniedziałku do soboty o godz. 630. Serdecznie zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci, aby z lampionami uczestniczyć w tych Mszach św., a od pon. do pt. po Mszy roratniej zapraszamy dzieci na śniadanie.
  5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z gr. ks. Piotra: chłopcy w poniedziałek 6 grudnia, dziewczyny w poniedziałek 13 grudnia po Mszy św. o godz. 1830 w kościele.
  6. Parafia organizuje wyjście do kina w galerii na seans „Nędzarz i Madame” we wtorek na godz. 1200. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
  7. Godzina Łaski w środę w uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 1200 w kościele.
  8. Spotkanie Rycerzy Kolumba w czwartek. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1830.
  9. W przyszłą niedzielę Dzień Solidarności z Kapłanami Seniorami – taca przeznaczona na Dom Księży Emerytów w Zielonej Górze.
  10. W przyszłą niedzielę dzieci z Domu Dziecka będą sprzedawać własnoręcznie wykonane pierniczki świąteczne po Msza św. o godz. 930, 1100 oraz 1230. Środki uzyskane ze sprzedaży pomogą sfinansować wycieczkę.
  11. Msza św. dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. w przyszłą niedzielę o godz. 1600.
  12. Msza św. dla młodzieży w przyszłą niedzielę o godz. 1830.
  13. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii od przyszłej niedzieli poprowadzi ks. Marek Zołoteńki. Dni spowiedzi planowane są na wtorek i środę. Szczegółowy plan rekolekcji zostanie podany w przyszłą niedzielę.
  14. Nasza parafia włącza się do ogólnopolskiej akcji paczuszka dla maluszka. Akcję można wesprzeć przygotowując paczkę z artykułami higienicznymi, takimi jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła i zostawiając ją pod choinką. Zbieramy dla domu samotnej matki. Darczyńca może zabrać bombkę z choinki. Akcja jest prowadzona również w SP nr 10.
  15. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  16. Prasa katolicka do nabycia u s. Piusy. Od dziś tygodnik Niedziela w cenie 8 zł.
  17. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.