II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 5 stycznia 2020 r.

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

– poniedziałek – uroczystość Objawienia Pańskiego;

– niedziela – święto Chrztu Pańskiego.

1. Przy wyjściu z kościoła można zabrać kalendarze misyjne, które przygotowała nasza parafianka s. Rachela, która posługuje w Tanzanii.
  2. Jutro Msze św. w naszym kościele jak w niedzielę. Przypominamy, że jutrzejsza uroczystość jest świętem nakazanym i mamy obowiązek uczestnictwa w tym dniu w Eucharystii.
  3. Jutro Orszak Trzech Króli. W naszym mieście przejdzie z Placu 1000-lecia na Rynek. Wyjście z placu przy naszym kościele o godz. 1300. Tu też będzie można odebrać korony i flagi orszaku. Scena jasełkowa, po której wspólny start z Placu 1000-lecia o godzinie 1400. Zachęcamy do przebrania się w stroje aniołów, pasterzy i mędrców – by podkreślić niezwykły i niekończący się w żadnym czasie wymiar tamtych wydarzeń.
  4. Zapraszamy do wspólnego kolędowania z zespołem Kolędonova. W sali SP w Jerzmanowej 10 stycznia o godzinie 1800. Więcej informacji na plakacie.
  5. IV Pielgrzymka Pracowników Polskiej Miedzi do Grodowca w sobotę 11 stycznia. Msza św. w Grodowcu rozpocznie się o godz. 1230. Szczegółowy plan podany jest na plakacie.
  6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z gr. ks. Marcina w sobotę 11 stycznia, po Mszy św. o godz. 1830 w kościele.
  7. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy serdecznie i ciepło przyjęli kolędników misyjnych. Dziękujemy za ofiary, dobre słowo, którymi zostali obdarowani nasi mali misjonarze – Bóg zapłać. W niedzielę 12 stycznia po każdej Mszy św. będzie można wesprzeć swoimi ofiarami kolędników misyjnych przy wyjściu z kościoła, szczególnie ci, którzy nie mieli okazji przyjąć ich w swojej rodzinie.
  8. Wizyta Duszpasterska:

– we wtorek 7/1:                ul. Samotna, ul. Plutona 2 i 4;

– w środę 8/1:                    ul. Oriona 1-13 nieparzyste;

– w czwartek 9/1:              ul. Oriona 15-23 nieparzyste oraz nr 6;

– w piątek 10/1:                            ul. Oriona 2-14 parzyste (bez nr 6)

– w sobotę 11/1:                 ul. Oriona 16-24 parzyste oraz ul. Galileusza 1-23 nieparzyste;

– w niedzielę 12/1:            ul. Galileusza 2-8 parzyste;

– w poniedziałek 13/1:      ul. Galileusza 10,12, 16a-f oraz ul. Andromedy 1,3,5,7.

Od poniedziałku do piątku rozpoczynamy o godzinie 1530, w soboty o godzinie 1100 natomiast w niedzielę o godzinie 1500.

Dalszy plan zostanie podany w kolejnych ogłoszeniach.

1. Koedukacyjne Rekolekcje Powołaniowe w Paradyżu dla młodzieży od 17 roku życia pod hasłem: Mężczyzną i niewiastą stworzył ich Bóg w terminie 17-19/01/2020r. Koszt 50 zł., zapisy do 13 stycznia. Więcej informacji na plakacie.
  2. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na rekolekcje zimowe do Lichenia w terminie 6-9/2/2020r. Więcej informacji na plakatach.
  3. Prasa katolicka do nabycia u siostry Piusy.
  4. Dziękujemy za ofiary złożona na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  5. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia.Wszystkim parafianom i sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.