5 WRZEŚNIA 2021 R. XXIII Niedziela Zwykła

XXIII Niedziela Zwykła

– w środę – święto Narodzenia NMP,

– w czwartek – Rocznica Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Gorzowie Wlkp.

1. Dziś przy wyjściach z kościoła zbiórka do puszek na rzecz mieszkańców Afganistanu.
  2. Spotkanie katechetów we wtorek o godz. 1700 na plebanii.
  3. Pierwsze, po wakacjach, spotkanie formacyjne Odnowy w Duchu Świętym w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.
  4. Błogosławieństwo ziaren i nasion w środę w czasie każdej Mszy św.
  5. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę po Mszy św. wieczornej.
  6. Spotkanie scholii dziecięcej w czwartek o godz. 1600. Zapraszamy dziewczynki, które śpiewały oraz te, które chciałby dołączyć do scholii.
  7. Spotkanie Rycerzy Kolumba w czwartek o godz. 1900 w salce nr 2.
  8. Koncert „Źródła śpiewu” w ramach 56 Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans odbędzie się 9 września o godz. 1900 w kościele WNMP w Głogowie. Wstęp wolny.
  9. Spotkanie Oazy Młodzieżowej w piątek po Mszy św. wieczornej.
  10. Piesza Pielgrzymka Ziemie Głogowskiej do Grodowca w sobotę 11 września. Wyjście pielgrzymów z placu przy kościele o godz. 700. Msza św. w Grodowcu o godz. 1300. Osoby, które pragną uczestniczyć w pielgrzymce prosimy o zgłaszanie się w zakrystii z podaniem imienia i nazwiska, adresu, nr. pesel oraz numeru telefonu. Będzie też możliwość zapisania się w dniu wyjścia pielgrzymki.
  11. Spotkanie Służby Liturgicznej w sobotę po Mszy św. wieczornej.
  12. Od przyszłej niedzieli w czasie Mszy św. o godz. 1100, na którą szczególnie zapraszamy dzieci, będzie towarzyszył nam cykl: „Pociągiem do nieba”.
  13. Msza św. dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę o godz. 1600. Spotkanie dla rodziców tych dzieci z SP nr 10 i 11 we wtorek 14-go, a z SP 12 w środę 15-go września po Mszy św. wieczornej w kościele.
  14. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z grup ks. Adama i ks. Piotra w poniedziałek 13 września o godz. 1900 w kościele.
  15. Spotkanie dla uczniów kl. VII, którzy chcą rozpocząć przygotowania do bierzmowania i ich rodziców oraz tych uczniów kl. VIII, którzy z powodu pandemii nie rozpoczęli przygotowań w roku ubiegłym, a chcą rozpocząć przygotowanie, odbędzie się w czwartek 16 września o godz. 1700 w kościele.
  16. Pielgrzymka mężczyzn na  V Oblężenie Jasnej Góry, w dniu 18 września br.  organizowana jest z parafii św. Klemensa w Głogowie. Wyjazd o godz. 700, powrót po Apelu Jasnogórskim.
  17. Nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej w Rokitnie w sobotę 18 września o godz. 1500. W tym roku wyjątkowo nie w Wielkim Poście, lecz połączone będzie w ze świętem Podwyższenia Krzyża Świętego w duchu dziękczynienia za beatyfikację sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego.
  18. Pielgrzymka Mężczyzna do Międzyrzecza odbędzie się w sobotę 25 września. Zapisy w zakrystii.
  19. Kurs przedmałżeński w parafii św. Mikołaja rozpocznie się w niedzielę 26 września o godz. 1800. W naszej parafii kurs przedmałżeński odbędzie się w drugiej połowie października.
  20. Informujemy, że od 2022 r. będzie możliwość zamówienia Mszy św. zbiorowych (kilka intencji w czasie jednej Eucharystii). Co drugi wtorek za zmarłych, w co drugą środę w intencjach dziękczynnych i błagalnych oraz zanoszonych w czasie nowenny przez wstawiennictwo MB. Nieustającej Pomocy. Księga intencji na rok 2022 jest dostępna w zakrystii.
  21. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie dysponuje środkami na dofinansowanie sprzętu osobom niepełnosprawnym. Szczegóły w gablotce.
  22. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  23. Prasa katolicka do nabycia u s. Piusy. Szczególnie polecamy „Gościa Extra” w całości poświęconego kard. Wyszyńskiemu i Matce Elżbiecie Czackiej. Polecamy także publikację „Wszystko o Prymasie Tysiąclecia” w cenie 10 zł. Jest także nowy numer „Promyczka Dobra”.
  24. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.