6 listopada2022 r. XXXII Niedziela Zwykła

XXXII Niedziela Zwykła 6 listopada 2022r.

• poniedziałek – wspólne modlitwy i błogosławieństwo relikwiami Bł. Edmunda Bojanowskiego po Mszy św. o godz. 9:00.
    • środa – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej Matki kościołów Miasta i Świata.
    • czwartek – wspomnienie Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
    • piątek – wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa.
    • sobota – wspomnienie Św. Jozafata, biskupa i męczennika.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie, uczestnictwo oraz wspólną modlitwę podczas uroczystości Wszystkich Świętych na cmentarzu na Brzostowie.
  3. Dzisiaj po Mszach św. o godz. 9;30, 11:00, 12:30 Głogowska Młodzież wyjeżdżająca w przyszłym roku do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży przeprowadzi kiermasz własnoręcznie wykonanych dewocjonaliów. Pozyskane środki finansowe zostaną przekazane na dofinansowanie wyjazdu Młodzieży. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.
  4. Od uroczystości Wszystkich Świętych do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za jedną zmarłą duszę. Warunki uzyskania odpustu: wzbudzenie intencji jego otrzymania, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej, odmówienie: „Ojcze nasz…”, „Wierzę w Boga…”, modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu oraz pobożne, czyli modlitewne, nawiedzenie kościoła lub cmentarza.
  5. Nabożeństwo różańcowe za zmarłych codziennie o godz. 17:45, w środy o godz. 17:30 połączone z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy.
  6. Odatowane kartki na wypominki są jeszcze wyłożone przy wyjściu z kościoła. Wypełnione można składać na tacę.
  7. 104 rocznica Narodowego Święta Niepodległości w piątek. Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele Bożego Ciała o godz. 9:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  8. Ksiądz Biskup udziela dyspensy od postu piątkowego w piątek 11 listopada.
  9. W piątek kancelaria parafialna nieczynna.
  10. W przyszłą niedzielę święto Pierwszych Męczenników Polski, patronów diecezji – odpust w Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu.
  11. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
  12. Parafia nasza organizuje wyjazd na Światowe Dni Młodzieży pod hasłem „Obudzić się do życia” w dniu 19 listopada 2022r. Zapisać można się u ks. Adama. Informacje podane są również na plakatach.
  13. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  15. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.