7 CZERWCA 2020 R.  Uroczystość Najświętszej Trójcy

– w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej,

– w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,

– w sobotę – wspomnienie św. Antoniego z Padwy,

1. Od dziś na okres letni Mszę św. z godz. 1600 zastąpi Msza św. o godz. 2100.
  2. Od poniedziałku rozpoczynają się egzaminy maturalne. Pamiętajmy w modlitwie prosząc dla zdających o dary Ducha Świętego i dobre rozeznanie dalszej drogi życiowej i powołania.
  3. Modlitwa różańcowa w kościele od pon. do sob. o godz. 830, w niedzielę o godz. 845. Godzinki o NPNMP w niedzielę o godz. 710.
  4. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 1800.
  5. Różaniec do Siedmiu Boleści MB we wtorek o godz. 1715.
  6. Od wtorku rozpoczyna się nowenna przed uroczystością MB Cierpliwie Słuchającej z Rokitna – głównej patronki naszej diecezji.
  7. W Boże Ciało Msze św. o godz.: 730, 930, 1100, 1230, 1830 i 2100. Procesja teoforyczna w koło kościoła po Msza o godz. 930, 1100, 1230 oraz w czasie nabożeństwa czerwcowego.W tym dniu adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1500 do nabożeństwa. Nie będzie procesji ulicami parafii do ołtarzy, jednak zachęcamy do udekorowania okien naszych mieszkań emblematami religijnymi.
  8. Ksiądz proboszcz udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, po uroczystości Bożego Ciała.
  9. Nabożeństwo fatimskie w sobotę. o godz. 2000 w kościele. Msza św. ok. godz. 2130.
  10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL i ITF w Zielonej Górze.
  11. Zachęcamy kandydatów do bierzmowania do czynnego uczestnictwa w Mszach św., nabożeństwach oraz spowiedzi – z potwierdzeniem w indeksie.
  12. Zostały zniesione limity dotyczące ilości osób, które jednocześnie mogą przebywać w kościele oraz odwołana dyspensa ks. Biskupa zwalniająca z obowiązku uczestnictwa w Mszy św. w niedziele i uroczystości nakazane. Pozostały jednak wytyczne reżimu sanitarnego: obowiązek zakrywania w kościele ust i nosa, z którego zwolnieni są sprawujących liturgię i chorzy oraz zachowanie bezpiecznej odległości (1,5-2m.), która nie dotyczy rodzin.
  13. Prosimy, aby w kruchcie kościoła na stolikach (przy wejściach) nie zostawiać zużytych dewocjonaliów, książek o tematyce religijnej i starej prasy katolickiej. Rzeczy te należy spalić.
  14. U siostry Piusy do nabycia prasa katolicka oraz książka poświęcona ks. kan. Januszowi Idzikowi.
  15. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafii, także te przesłane na konto, oraz za ofiary na Kuchnię br. Alberta.
  16. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.