7 LISTOPADA 2021 R. XXXII Niedziela Zwykła

XXXII Niedziela Zwykła 07.11.2021 r.

– we wtorek – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

– w środę – wspomnienie św. Leona Wielkiego,

– w czwartek – wspomnienie św. Marcina,

– w piątek – wspomnienie św. Jozafata,

– w sobotę – święto św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Patronów Diecezji.

1. Gościmy w parafii Siostry Służebniczki, które, z racji 150 rocznicy śmierci swojego założyciela dziękują za dar jego życia i proszą o nowe powołania. Po Mszach św. będą rozprowadzały kalendarze na rok 2022, gry oraz figurki bł. Edmunda Bojanowskiego wykonane przez chłopców z DPS w Skoczowie. Siostry będą prosiły o wsparcie na budowę domu dla chłopców z niepełnosprawnością intelektualną.
  2. Nabożeństwa wypominkowe codziennie o godz. 1745, w środy o godz. 1730 połączone z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy.
  3. Odatowane kartki na wypominki zostały wyłożone przy wyjściu z kościoła. Wypełnione kartki można składać na tacę.
  4. Spotkania kandydatów do bierzmowania z grupy ks. Piotra: 8 listopada chłopcy, 15 listopada dziewczyny. Spotkania po Mszy św. wieczornej w kościele.
  5. Narodowe Święto Niepodległości w czwartek. Msza św. w intencji Ojczyzny w parafii św. Mikołaja o godz. 900.
  6. Spotkanie Rycerzy Kolumba, z uwagi na święto, odbędzie się w przyszły czwartek.
  7. W piątek dzień imienin ks. Proboszcza. Msza św. w intencji solenizanta o godz. 900.
  8. Ksiądz Proboszcz udziela dyspensy od postu piątkowego w piątek 12 listopada.
  9. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Tegoroczne ofiary zostaną przeznaczone na pomoc dla mieszkańców Libanu.
  10. Msza św. dla rodziców dzieci przygotowujących się do swojej pierwszej spowiedzi i Komunii Św. w przyszłą niedzielę o godz. 1600.
  11. Msza św. dla młodzieży w przyszłą niedzielę o godz. 1830.
  12. Film poświęcony św. Albertowi Chmielowskiemu „Nędzarz i Madame” wejdzie do kin 12 listopada. Zachęcamy do oglądania.
  13. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  15. Przypominamy, że w kościele obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, dezynfekcja dłoni oraz zachowanie, w miarę możliwości, dystansu społecznego.
  16. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.Intencje apostolstwa modlitwy na listopad 2021 r.

Intencja powszechna: Osoby cierpiące na depresję
    Módlmy się, aby osoby cierpiące na depresję albo burnout znajdowały u wszystkich wsparcie i światło, otwierające na życie.

Intencja parafialna: O zbawienie zmarłych z naszych rodzin