7 sierpnia 2022 r. XIX Niedziela Zwykła

XIX Niedziela Zwykła 7.08.2022 r.

• poniedziałek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera.
    • wtorek – święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
    • środa – święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
    • czwartek – wspomnienie Św. Klary, dziewicy.
  2. W naszej parafii gościmy dzisiaj ks. Jacka Kocura, proboszcza parafii p.w. św. Michała Archanioła we Lwowie, który podczas każdej Mszy św. wygłosi do nas Słowo Boże. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiary na działalność duszpasterską ks. Jacka oraz na pomoc Ukrainie.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego codziennie o godz. 15:00 do wieczornej Mszy św., a w niedzielę do godz. 16:00.
  4. Trwa miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości – pamiętajmy w modlitwie o trzeźwość dla Polski.
  5. Różaniec z Apelem Jasnogórskim w duchowej łączności z pielgrzymami zdążającymi na Jasną Górę, do czwartku o godz. 20:30.
  6. Msza św. odpustowa w kościele w Rapocinie 10 sierpnia (środa) o godz. 17:00 oraz w parafii św. Wawrzyńca na Brzostowie o godz. 18:00.
  7. Msza święta na zakończenie 42 Pieszej Pielgrzymki Głogowskiej w piątek 12 sierpnia na Jasnej Górze w Kaplicy Cudownego Obrazu M. B. Częstochowskiej o godz. 12:00.
  8. Wyjazd autokaru na ostatni etap pielgrzymki na Jasną Górę w piątek, 12 sierpnia, z czwartku na piątek o godz. 1 00 w nocy z parkingu przy kościele, koszt 100zł., zapisy w zakrystii oraz w parafii Św. Mikołaja.
  9. Różaniec fatimski w naszej parafii w sobotę o godz. 17:30.
  10. Czuwanie fatimskie w Grodowcu rozpocznie się w sobotę o godz. 19:00.
  11. W przyszłą niedzielę Msza św. odpustowa ku czci św. Maksymiliana w kościele w Głogowie o godz. 12:30.
  12. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na Uczelnie Katolickie.
  13. Przypominamy, że w obiektach sakralnych, nie tylko w czasie liturgii, obowiązuje strój bardziej godny, niż swobodny.
  14. Prosimy rodziców, aby zadbali, szczególnie w czasie wakacyjnych urlopów o możliwość uczestnictwa dzieci w niedzielnych Mszach świętych.
  15. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  16. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.

Intencje Apostolstwa Modlitwy Sierpień 2022

Intencja papieska:

Za małych i średnich przedsiębiorców

Módlmy się, aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności, w których żyją.

Intencja parafialna:

Módlmy się o trzeźwość w naszych rodzinach i narodzie.