II Niedziela Adwentu – 8 grudnia 2019 r,

II Niedziela Adwentu

– w piątek       – wspomnienie św. Łucji,

– w sobotę       – wspomnienie św. Jana od Krzyża.

1. Modlitwa w Godzinie Łaski rozpocznie się dziś w kościele w niedzielę o godz. 1200.Msza św. o godz. 1230 bez zmian.
  1. Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. dziś o godz. 1600. W tym tygodniu nie będzie w spotkań dla rodziców, których zapraszamy do czynnego udziału w rekolekcjach adwentowych.
  2. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  3. Przy wyjściu można nabyć świece Caritas na stół wigilijny: duże 13 zł, małe 6zł.
  4. Dzieci z Domu Dziecka przy ulic Orbitalnej i Krochmalnej po Mszach o godz. 11 i 1230 będą sprzedawać własnoręcznie wykonane pierniki. Dochód zostanie przeznaczony na wycieczkę do Krakowa i Zakopanego.
  5. Koncert Adwentowy w wykonaniu chóru Beati Cantores i Dominika Mąkosy o godz. 1700 w naszym kościele. Wstęp wolny.
  6. Zapraszamy na roraty – od pon. do sob. o godz. 630. Po Mszy roratniej od pon. do pt. zapraszamy dzieci na śniadanie do salki bł. Edmunda.
  7. Spotkanie kandydatów do bierzmowania (wszyscy) z grupy ks. Marcina w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w kościele.
  8. Osoby, do których z różnych przyczyn nie dotarły opłatki, mogą je dobierać w zakrystii. Składane przy tej okazji ofiary można złożyć w kopercie na tacę. Zostaną one przeznaczone na konieczną wymianę ogrzewania ławkowego w naszym kościele.Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się i pomogli w rozniesieniu opłatków.
  1. Próba kolęd dla wszystkich, którzy chcą włączyć się w śpiew w czasie pasterki ludowej, w czwartek po Mszy św. wieczornej w salce nr 3.
  2. W piątek kolejna rocznica ogłoszenia stanu wojennego. Pamiętajmy w modlitwie o ofiarach tego czasu.
  3. W przyszłą niedzielę dzień solidarności z kapłanami-seniorami. Taca przeznaczona na utrzymanie Domu Księży Emerytów.
  4. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy w parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Jerzy Szakiel. Już dziś prosimy o zarezerwowanie sobie czasu. Msze św. z nauką od poniedziałku do środy o godz.: 630, 900, 1700 i 1830. Okazja do spowiedzi świętej we wtorek i środę.
  5. Prasa katolicka do nabycia u siostry Piusy.
  6. Dziękujemy za ofiary złożona na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia.Wszystkim parafianom i sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.