9 sierpnia 2020 r. XIX Niedziela Zwykła

XIX Niedziela Zwykła
9 sierpnia 2020 r.

1. Liturgiczne wspomnienia tygodnia:
    • w poniedziałek – święto św. Wawrzyńca;
    • we wtorek – wspomnienie św. Klary;
    • w piątek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe;
    • sobota – uroczystość Wniebowzięcia NMP.
  2. Trwa 40 Piesza Pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę. Wczoraj dotarła pielgrzymka do Grodowca. Do środy w naszym kościele różaniec, zakończony apelem o godz. 20.30.
    W ramach pielgrzymowania, również w środę z naszej Parafii o godz. 2.00 wyruszy autokar z pielgrzymami na ostatni etap do Częstochowy. Koszt: 70 zł. Zapisy w zakrystii.
  3. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na uczelnie katolickie.
  4. Różaniec pokutny w czwartek o 17:30 w kościele. Czuwanie fatimskie w Grodowcu od godz.19:00.
  5. Odpust w Parafii św. Maksymiliana pod przewodnictwem bpa Tadeusza Lityńskiego w piątek o godz. 18:00.
  6. W sobotę uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedziele wakacyjne o: 7:30, 9:30, 11:00, 12:30, 18:30 i 21:00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.
  7. W najbliższą sobotę uroczystość Wniebowzięcia NMP. W Rokitnie od godz. 9:00 odbędą się diecezjalne dożynki. Odpust w głogowskiej Kolegiacie o godz. 12:00. Podczas Mszy św. o godz. 17:00, sprawowanej pod przewodnictwem bpa Tadeusza Lityńskiego nastąpi ustanowienie kościoła seminaryjnego w Paradyżu Sanktuarium MB Wychowawczyni Powołań Kapłańskich. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na wsparcie uboższych parafii.
  8. W przyszłą niedzielę imieniny biskupa seniora Stefana Regmunta. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
  9. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii, na Kuchnię br. Alberta i na Syrię.
  10. Prasa katolicka do nabycia u s. Piusy.
  11. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia. Urlopowiczom życzymy udanego wypoczynku i przypominamy o godnym stroju w miejscach kultu. Prosimy również o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią: noszeniem maseczki i utrzymywaniem dystansu społecznego.