III Niedziela Wielkanocna – Niedziela Biblijna 23.04.2023 r.

Głogów, 23 kwietnia 2023 r.

III Niedziela Wielkanocna – Niedziela Biblijna

• poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha Bp. i M., głównego patrona Polski.
    • wtorek – święto św. Marka Ewangelisty.
    • piątek – wspólne modlitwy i błogosławieństwo relikwiami bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego po Mszy św. o godz. 9:00.
    • sobota – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
  1. Dziś Niedziela Biblijna – Siódme Narodowe Czytanie Pisma Świętego oraz początek Tygodnia Biblijnego.
  2. Spotkanie Apostolatu Maryjnego oraz osób zawierzonych Matce Bożej w środę o godz. 17:45 w kościele. Po Mszy św. wieczornej spotkanie organizacyjne osób przygotowujących czuwanie I piątku i soboty miesiąca.
  3. Głogowskie wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym zapraszają na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie, która odbędzie się w najbliższy czwartek 27 kwietnia o godz. 18:00 w Kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego przy ul. Legnickiej w Głogowie. Informacje podane są na plakatach.
  4. Spotkanie członków Ruchu Światło Życie, grup oazowych przy parafiach oraz osób związanych z ruchem oazowym w przeszłości w piątek 28 kwietnia w parafii pw. Bożego Ciała w Głogowie. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18:00, a po niej nabożeństwo przy jubileuszowych ikonach Niepokalanej i Chrystusa Sługi. Po nabożeństwie agapa w salce w kolegium.
  5. Nocna piesza pielgrzymka z Głogowa do Grodowca: „Nocą do Jutrzenki Nadziei” wyruszy o północy z 30 kwietnia na 1 maja 2023r. z naszego kościoła. Msza św. na zakończenie pielgrzymki w sanktuarium w Grodowcu o godz. 6:00 rano. Będzie możliwość powrotu autokarem. Informacje podane są na plakatach.
  6. Uroczystość odpustowa w naszej parafii 3 maja. Suma odpustowa z udziałem księży z dekanatu o godz. 12:30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencjach naszej Parafii.
  7. Msza św. we wspomnienie św. Floriana męczennika w intencji strażaków w czwartek 4 maja o godz. 18:30 w naszym kościele.
  8. Diecezjalna pielgrzymka „Przyjaciół Paradyża” do Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu w niedzielę 7 maja 2023r. Rozpoczęcie o godz. 11:00 godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP i konferencja ascetyczna, o godz. 12:00 Msza św. o godz. 15:00 nabożeństwo majowe i zakończenie pielgrzymki.
  9. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII SP odbędzie się w niedzielę 7 maja o godz. 18:30 na Mszy św., a dla klas VII SP w niedzielę 14 maja o godz. 18:30 na Mszy św. Po Mszy spotkania formacyjne w kościele.
  10. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  12. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.