III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 3. 03. 2024

Głogów, 3. marca 2024 r.

     III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszej parafii w piątek: po mszy o godz. 9.00, o godz. 17.00 dla dzieci, o godz. 18.00 dla dorosłych i młodzieży. 
 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.30.
 3. Codziennie o 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do mszy wieczornej. 
 4. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na kwiaty do Bożego grobu i dekoracje. 
 5. W poniedziałek po mszy świętej wieczornej próba do Misterium Męki Pańskiej.
 6. We wtorek imieniny obchodzi Bp Adrian Put. Pamiętajmy w modlitwie o solenizancie. 
 7. Msza święta dla rodziców dzieci przygotowujących się do sakramentów spowiedzi i Eucharystii w przyszłą niedzielę o godz. 11.00
 8. W tym tygodniu przypada I czwartek. Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek o 17.00 na plebanii, a   o  17.45 różaniec w intencji powołań.  
 9. Rekolekcje parafialne dla dorosłych rozpoczną się w V Niedzielę Wielkiego Postu, 17 marca i potrwają do środy 20 marca.  Dni spowiedzi planowane są we wtorek i środę.  
 10. Jałmużnę wielkopostną można składać do oznaczonych skarbon znajdujących się przy wyjściach z kościoła. Jałmużna jest jednym z elementów wielkopostnego nawrócenia i pokuty. 
 11. Przygotowanie dorosłych (od 21 roku życia) do sakramentu bierzmowania odbędzie się w parafii św. Klemensa w Głogowie. Rozpoczęcie w niedzielę 10 marca na mszy o godz. 18.00, później spotkanie w domu parafialnym. 
 12. Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów zaprasza do udziału w Głogowskich Obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dziś o 12.30 w kościele św. Klemensa zostanie odprawiona msza święta w intencji Żołnierzy Wyklętych. Po mszy marsz ulicami Głogowa. 
 13. Parafia św. Mikołaja organizuje pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła w terminie 16 – 23.05.2024. Więcej informacji na plakatach. 
 14. Zachęcamy do włączenia się w akcję „1.5% podatku – 100% serca” i przekazanie 1,5% podatku na rzecz Caritas naszej diecezji. Numer KRS jest podany na plakacie i stronie internetowej Caritas. 
 15. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta. 
 16. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia. 

                                                                                        Proboszcz, ks. Witold Pietsch