IV Niedziela Wielkanocna 30 kwietnia 2023 r.

Głogów, 30 kwietnia 2023 r.

IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza

• wtorek – wspomnienie św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła.

• środa – uroczystość NMP Królowej Polski – głównej Patronki Polski.

• czwartek – wspomnienie św. Floriana męczennika.

• sobota – święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Wspólne modlitwy i błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II na Mszy św. o godz. 9:00.

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza – pamiętajmy w modlitwie o powołanych do służby Bożej i prośmy o nowe liczne powołania kapłańskie, zakonne oraz misyjne.

2. Nocna piesza pielgrzymka z Głogowa do Grodowca: „Nocą do Jutrzenki Nadziei” wyruszy o północy z 30 kwietnia na 1 maja 2023r. z naszego kościoła. Msza św. na zakończenie pielgrzymki w sanktuarium w Grodowcu o godz. 6:00 rano. Będzie możliwość powrotu autokarem. Informacje podane są na plakatach.

3. Od poniedziałku rozpoczną się nabożeństwa majowe – codziennie o godz. 18:00, w środy o godz. 17:45 połączone z nowenną do MB Nieustającej Pomocy.

4. Różaniec do Siedmiu Boleści w maju i czerwcu odmawiany będzie w każdy wtorek o godz. 17:15.

5. Uroczystość odpustowa w naszej parafii w środę 3 maja. Msze św. według porządku niedzielnego. Suma odpustowa z udziałem księży z dekanatu o godz. 12:30.

6. Miejskie uroczystości patriotyczne w Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja przy obelisku upamiętniającym Uchwalenie Konstytucji o godz. 11:00. Msza św. w int. Ojczyzny o godz. 12:30 w naszym kościele.

7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed każdą Mszą św.

8. Msza św. we wspomnienie św. Floriana męczennika w intencji strażaków w czwartek 4 maja o godz. 18:30 w naszym kościele.

9. Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek o godz. 17:15 na plebanii. Różaniec o godz. 17:30 w kościele.

10. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny rozpocznie się w piątek Koronką i Mszą św. o godz. 15:00.

11. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz, ks. Mieczysław, ks. Robert, ks. Adam w piątek.

12. Męski Różaniec ulicami Miasta Głogowa w sobotę. Rozpoczęcie o godz. 10:15 na dziedzińcu kościoła św. Mikołaja.

13. Diecezjalna pielgrzymka „Przyjaciół Paradyża” do Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich w Paradyżu w przyszłą niedzielę 7 maja br. Rozpoczęcie o godz. 11:00 godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP i konferencją ascetyczną, o godz. 12:00 Msza św. o godz. 15:00 nabożeństwo majowe oraz zakończenie pielgrzymki.

14. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII SP odbędzie się w przyszłą niedzielę 7 maja o godz. 18:30 na Mszy św., a dla klas VII SP w niedzielę 14 maja o godz. 18:30 na Mszy św. Po Mszy spotkania formacyjne w kościele.

15. Sakrament bierzmowania młodzieży klas VIII SP przygotowującej się w naszej parafii zostanie udzielony po wakacjach w nowym roku szkolnym.

16. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.

18. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.