Niedziela Chrystusa Króla, 24 listopada 2019r.

Ogłoszenia na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

– w sobotę       – święto św. Andrzeja Ap.,

– nabożeństwa wypominkowe codziennie do piątku o godz. 1745.

1. Wspólnota dla Intronizacji NSPJ przeżywa dziś swoje święto patronalne i 3 rocznicę Narodowej Intronizacji Serca Jezusowego, która dokonała się 19 listopada 2016 r. w Krakowie-Łagiewnikach. Msza św. w intencji Wspólnoty i członków o godz. 930
  2. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. To także święto patronalna naszego paradyskiego seminarium, które przygotowuje się do koronacji obrazu MB Paradyskiej i ustanowienia sanktuarium. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzone są cegiełki na koronę dla MB Paradyskiej. Wysokość ofiary zależy od woli ofiarodawcy. Ofiarę wraz z danymi na oderwanej części cegiełki można złożyć w kopercie na tacę. Prosimy by cegiełki pobierały tylko osoby skłonne złożyć ofiarę.
  3. Spotkanie Rady Parafialnej jutro (w poniedziałek) po Mszy św. wieczornej na plebanii.
  4. Msza św.,  po której modlitwa wstawiennicza z prośbą o uzdrowienie w parafii św. Klemensa w czw. o godz. 1830.
  5. Spotkanie z Wojciechem Sulmińskim -dziennikarzem i publicystą- w sali św. Gerarda przy parafii św. Klemensa w sobotę 30 listopada o godzinie 1915
  6. Za tydzień pierwsza niedziela adwentu – początek nowego roku liturgicznego. Przy wyjściu z kościoła będzie zbiórka do puszek na głogowskie hospicjum. Liturgiczna Służba Ołtarza i Oaza będą rozprowadzać wypieki i ozdoby świąteczne.
  7. Z początkiem adwentu do naszych mieszkań dotrą opłatki. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na wymianę ogrzewania ławkowego w naszym kościele.
  8. Już dziś zapraszamy do uczestnictwa w roratach, które w naszej parafii przez cały adwent o godz. 630.
  9. Adwentowy Wieczór Młodych w Grodowcu odbędzie się w sobotę 7 grudnia. Koszt wyjazdu 10 zł., zapisy do soboty w zakrystii i u ks. Marcina.
  10. Prasa katolicka do nabycia u ministrantów przy wyjściu z kościoła.
  11. Dziękujemy za ofiary złożona na potrzeby parafii oraz Kuchni br. Alberta.
  12. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Wszystkim parafianom i sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.