NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 26.11.2023

Głogów, 26 listopada 2023 r.

    Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Liturgiczne wspomnienia tygodnia:  w czwartek – święto św. Andrzeja Apostoła.
 2. Dziś przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela w roku liturgicznym. Można dziś uzyskać odpust zupełny udziela pod warunkiem odmówienia publicznie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi oraz spełnienia innych warunków (spowiedź, komunia, i modlitwy podane przez papieża. Jest to zarazem Święto Patronalne Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Gościmy w naszej parafii alumna seminarium duchownego. Taca będzie przeznaczona na potrzeby seminarium. 
 3. Dziś odbędzie się obowiązkowe comiesięczne spotkanie do bierzmowania dla klas 8. Rozpoczniemy mszą o godz. 16.00, a po niej spotkanie w salce nr 4. 
 4. W środę o 17.45 spotkanie Apostolatu Maryjnego i osób zawierzonych Matce Bożej. Po mszy świętej wieczornej spotkanie dla osób przygotowujących spotkanie pierwszopiątkowe i pierwszosobotnie. 
 5. W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą mszą świętą. 
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w piątek o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego. O godzinie 17.30 różaniec, o godzinie 18.30 Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Oficja i adoracja Najświetszego Sakramentu do godziny 23.00. O 5.30 oficjum o MB, o 6.00 różaniec wynagradzający i adoracja z udziałem wspólnot duszpasterskich, o godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Okazja do spowiedzi świętej podczas nabożeństwa różańcowego dla dzieci. 
 7. Odwiedziny chorych z posługą duszpasterską: w piątek – ks. Proboszcz i ks. Mieczysław, w sobotę –         ks. Krzysztof i ks. Waldemar.
 8. Spotkanie scholi dziecięcej w piątek o godz. 16.00. Zapraszamy chętne dzieci do włączenia się w śpiew.
 9. Za tydzień I Niedziela Adwentu rozpoczynająca nowy rok liturgiczny oraz czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Już dziś informujemy że roraty beda codziennie od poniedziałku do sob o 6.30, a dla dzieci od wtorku do czwartku o 17.00. 
 10. Od przyszłej niedzieli będziemy rozprowadzać świece Caritas na stół wigilijny w cenie 20 za dużą i 10 za małą oraz opłatki. Ofiary za opłatki wrzucamy w kopertach na tacę. Ofiary przeznaczone będą na potrzeby parafii. 
 11. Nasza parafia organizuje zbiórkę odzieży zimowej męskiej (kurtki, spodnie, buty, swetry). Rzeczy prosimy przynosić w poniedziałki, środy i piątki do punktu Caritas od godz. 8:00 do 12:00.
 12. U s. Piusy są do nabycia kalendarze na nowy rok. Koszt 10 zł. 
 13. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta. 
 14. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia. 

                                                                                   

                                                                                      Proboszcz, ks. Witold Pietsch