Niedziela Miłosierdzia (28.04.2019)

Niedziela Miłosierdzia

Dziś:

• Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. wolontariusze przeprowadzą zbiórkę do puszek na działalność charytatywną Caritas w naszej Diecezji.

• O godz. 15:00 zapraszamy na adorację zakończoną Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Środa:

• Piesza Pielgrzymka do Grodowca wyruszy o północy z 30.04 na 1.05. Msza św. w Sanktuarium w Grodowcu ok. godz. 6.00. Prosimy zabrać ze sobą elementy odblaskowe.

• Rozpoczyna się triduum przed odpustem w naszej parafii. Poprowadzi je o. Ignacy Kosmana OFM conv.

• Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18:00.

Czwartek (I czwartek miesiąca):

• Spotkanie przyjaciół Paradyża o godz. 17:00 w salce obok kancelarii. O godz. 17:45 w kościele różaniec w intencji powołań.

Piątek (I piątek miesiąca):

• Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym. Uroczystość patriotyczna przy obelisku upamietniającym uchwalenie Konstytucji 3 Maja (plac przy MOK-u) o godz. 11:00. Suma odpustowa odprawiona za ojczyznę w naszej parafii o godz. 12:30. Prosimy o zgłoszenie się osób mogących nieść baldachim i chorągwie.

• Osoby odprawiające I piątki miesiąca, które przystąpiły przed świętami do spowiedzi i są nadal w stanie łaski uświęcającej mogą przyjąć Komunię św. bez konieczności powtórnej spowiedzi.

• Nabożeństwo akatystu do NMP po wieczornej Mszy św. około godz. 19:15.

Sobota (I sobota miesiąca):

• Odwiedziny chorych będących pod opieką, ks. Proboszcza, ks. Mieczysława, ks. Marcina

• Zapraszamy serdecznie na Mszę św. w intencji Strażaków o godz. 18:30.

Niedziela:

• O godz. 15:00 w Kolegiacie odprawiona będzie Msza. Św w intencji osób niepełnosprawnych i ich rodzin z okazji dnia godności osób z niepełnosprawnością intelektualną.

• Pielgrzymka Przyjaciół Paradyża do Paradyża. Osoby zainteresowane wyjazdem mogą się zgłaszać do ks. Piotra

Inne:

• Kandydaci do bierzmowania z gr. ks. Piotra oddają swoje indeksy od dziś do 02.05 w zakrystii.

• Kandydaci do bierzmowania z gr. ks. Macieja mogą zgłaszać się do zakrystii by ustalić termin rozmowy przed przyjęciem sakramentu oraz odebrać zestaw pytań. Termin zapisów upływa 05.05.

• Wspólnoty Odnowy w Duchu św. organizują w parafii św. Klemensa w Głogowie Seminarium Wiary od 29.04 do 17.06.2019 r.

• 7 maja Dzień męczeństwa Duchowieństwa Polskiego z czasów II wojny światowej. Zapraszamy na prelekcję dr. Stanisława Bogaczewicza pracownika IPN – walka z kościołem w rzeczywistości politycznej Polski ludowej. Odbędzie się ona w Auli św. Gerarda przy parafii św. Klemensa.

• Trwają zapisy na autokarową pielgrzymkę do Gdańska, Pelplina, Kazimierza Biskupiego innych miejsc w dniach 26-31.05. Program i szczegóły w zakrystii.

• Trwają zapisy na XXIII spotkanie młodych Lednica. Szczegóły w zakrystii. Trwa peregrynacja obrazu MB Częstochowskiej po rodzinach naszej parafii. Osoby pragnące włączyć się w to dzieło mogą zgłaszać się w zakrystii.

• W dniach 26.08.2019 – 01.09.2019 organizowana jest pielgrzymka do Armenii zapisy i dalsze informacje zakrystii.

• Prasa katolicka do nabycia u s. Piusy.

• Dziękujemy za ofiary złożona na potrzeby parafii oraz Kuchni br. Alberta.