Niedziela Palmowa 02kwietnia 2023 r.

Niedziela Męki Pańskiej 02.04.2023 r.

1. Dzisiaj Niedziela Palmowa – czyli Męki Pańskiej rozpoczynająca Wielki Tydzień. Na wszystkich Mszach św. błogosławieństwo palm. Uroczysta procesja z palmami na Mszy św. o godz. 12:30.
2. Rozstrzygnięcie konkursu dla dzieci i młodzieży na największą i najpiękniejszą palmę wielkanocną dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11:00. Dzisiaj także zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców do uczestnictwa w inscenizacji wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Liturgię rozpoczniemy przed kościołem.
3. Dziś przed każdą Mszą św. Głogowska Młodzież prowadzi kiermasz palm wielkanocnych. Pozyskane środki finansowe zostaną przekazane na dofinansowanie w tym roku wyjazdu Młodzieży do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży.
4. W odpowiedzi na apel księdza biskupa odnośnie modlitwy za Kościół zachęcamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami miasta. Rozpoczęcie dzisiaj przy kościele św. Klemensa o godz. 15:00. Zakończenie przy Bibliotece Pielgrzyma, upamiętniającej Jana Pawła II. O godz. 21:37 przy Bibliotece Pielgrzyma odbędzie się również modlitwa papieska.
5. Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o godz. 17:30.
6. Okazja do spowiedzi świętej w poniedziałek, wtorek i środę pół godziny przed Mszami św. porannymi oraz od godz. 17:00.
7. Spowiedź św. dla młodzieży szkół średnich w poniedziałek od godz. 17:00
8. W Wielki Czwartek okazja do spowiedzi św. od godz. 7:00 do godz. 9:00 oraz od godz. 17:00 do godz. 18:15.
9. Msza św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18:30. Po zakończeniu liturgii adoracja w Ciemnicy do godz. 24:00.
10. Adoracja w Ciemnicy w Wielki Piątek rozpocznie się o godz. 7:00 Ciemną Jutrznią.
11. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz w piątek, ks. Mieczysław i ks. Robert w piątek od godz. 9:00.
12. Droga Krzyżowa ulicami parafii połączona z Koronką do Bożego Miłosierdzia w Wielki Piątek o godz. 15:00.
13. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18:30. Po zakończeniu liturgii adoracja przy Bożym Grobie do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej w sobotę.
14. Okazja do spowiedzi św. w Wielki Piątek od godz. 21:00 do godz. 24:00.
15. Jutrznia w sobotę o godz. 7:00.
16. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę od godz. 10:00 do godz. 16:00 o każdej pełnej godzinie. Przy tej okazji będzie można złożyć dary żywnościowe dla potrzebujących.
17. Wigilia Paschalna w Wielką Noc rozpocznie się o godz. 21:00. Prosimy przynieść ze sobą świece.
18. Szczegółowy plan adoracji w Ciemnicy i przy Bożym Grobie wywieszony jest w gablotach. W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek do adoracji zapraszamy członków grup duszpasterskich. W Wielką Sobotę zapraszamy do adoracji mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii.
19. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
20. W Niedzielę Zmartwychwstania pierwsza Msza św. o godz. 6:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7:30. Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielą.
21. Paschaliki Caritas w cenie 20 zł. do nabycia u s. Piusy.
22. Jałmużnę wielkopostną można składać do oznaczonych skarbon znajdujących się przy wyjściach z kościoła.
23. Dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się, przygotowały i wzięły udział w Misterium Męki Pańskiej.
24. Dziękujemy za pomoc przy generalnym sprzątaniu kościoła.
25. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
27. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.