Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkiego Postu (17.03.2019)

Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkiego Postu

Dziś:

• Zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”.

Poniedziałek:

• Po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie grupy New Pastoral. Zapraszamy wszystkich chętnych.

• Próba misterium Męki Pańskiej po wieczornej Mszy św.

Wtorek:

• Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Święto patronalne Apostolstwa Dobrej Śmierci. Różaniec do 7-miu boleści oraz modlitwy za wstawiennictwem św. Józefa o godz. 17:45. O godz. 18:30 Msza św. w intencji członków Apostolstwa.

Środa:

• Spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z gr. ks. Macieja rozpocznie się Mszą św. o godz. 18:30

Czwartek:

• Spotkanie Rycerzy Kolumba rozpocznie się Mszą św. o godz. 18:30

Sobota:

• Stowarzyszenie Chór Beati Cantores i Gmina Miejska Głogów zapraszają na koncert pasyjny, który odbędzie się w naszym kościele o godz. 17:00. Wystąpią chór Za Tobą (dyrygent Karolina Kaczyńska) Chór Gaudium i Beati Cantores (dyrygent Barbara Walendzik) a także Zespół Smyczkowy Szkoły Muzycznej I i II st. w Głogowie (dyrygent Katarzyna Kuczyńska). Wstęp wolny.

• Dzień skupienia w Grodowcu dla kandydatów do bierzmowania z gr. ks. Piotra zbiórka przy kościele o godz. 8.15.

Niedziela:

• Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów do Częstochowy. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Więcej informacji u ks. Piotra.

• Zbiórka do puszek na kwiaty i dekoracje świąteczne w naszym kościele

Inne:

• Nabożeństwa: Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 17.45, Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. o godz. 9.00, 17.00 dla dzieci, 18.00 dla dorosłych po Mszy św. o godz 18:30 dla młodzieży.

• Dnia 06.04.2019 r. odbędzie się XV Piesza Pielgrzymka „Do Źródła św. Jakuba w Jakubowie”. Wyjście sprzed głogowskiej kolegiaty o godz. 7:30.

• Grupy Różańcowe Modlitwy za Ojczyznę Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej serdecznie zapraszają do uczestnictwa w Rekolekcjach dla Mężczyzn, które odbędą się w Długiem k/Strzelec Krajeńskich, w Ośrodku Kolonijnym, w dniach od 22 do 24 marca br. Ideą przewodnią rekolekcji jest działalność w parafiach wspólnot męskich, które wezmą odpowiedzialność za ewangelizację i obronę Kościoła.

• Trwa peregrynacja obrazu MB Częstochowskiej po rodzinach naszej parafii. Osoby pragnące włączyć się w to dzieło mogą zgłaszać się w zakrystii.

• Jałmużnę wielkopostną można składać do skarbony znajdującej się przy wyjściu z kościoła.

• Wspólnota neokatechumenalna zaprasza przez cały wielki post od poniedziałku do piątku o godz. 5:45 na wspólną modlitwę w salce nr 1.

• Prasa katolicka do nabycia u s. Piusy.

• Dziękujemy za ofiary złożona na potrzeby parafii oraz Kuchni br. Alberta.