Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkiego Postu 24.03.2019 r.

Ogłoszenia na III Niedzielę Wielkiego Postu

Dziś:

• Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów do Częstochowy.

• Zbiórka do puszek na kwiaty i dekoracje świąteczne w naszym kościele

Poniedziałek:

• Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzień świętości życia. W tym dniu po każdej Mszy św. istnieje możliwość Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje znajdują się przy wyjściu z kościoła.

• Po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie grupy New Pastoral. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Czwartek:

• Od czwartku do piątku w naszym Kościele swoje rekolekcje przeżywać będą uczniowie SP 10.

Piątek:

• O 17:30 w naszym kościele odbędzie się Oratorium Drogi Krzyżowej „Ślady losu”. Modlitwę poprowadzi chór „Za Tobą” pod kierownictwem naszej organistki Karoliny Kaczyńskiej.

Niedziela:

• Spotkanie kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców z gr. ks. Macieja odbędzie się po wieczornej Mszy św. Obecność obowiązkowa.

• Rozpocznie się rozprowadzania świec Caritasu przeznaczonych na stół wielkanocny. Koszt 15 zł. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc ubogim dzieciom w Syrii.

Inne:

• Próba misterium Męki Pańskiej we wtorek i czwartek po wieczornej Mszy św.

• Caritas organizuje świąteczną zbiórkę żywności dla najbardziej potrzebujących. Będzie ona miała miejsce w piątek (17:00 – 20:00) oraz w sobotę (11:00 – 18:00) w Biedronce obok naszego kościoła.

• Rekolekcje w naszej parafii odbywać się będą w terminie 07 – 10.04.2019 r.

• Nabożeństwa: Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 17.45, Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. o godz. 9.00, 17.00 dla dzieci, po Mszy św. o godz 18:30 dla młodzieży.

• Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Rozpoczęcie 12.04.2019 Mszą św. o godz. 20:00 w kościele Bożego Ciała. Więcej informacji na stronie mikolajglogow.pl

• Parafia św. Mikołaja w dniu 13.04.2019 r. o godz. 16:30, organizuje wyjazd na Misterium Męki Pańskiej w Poznaniu (Cytadeli). Koszt 30 zł. Zgłoszenia w par. św. Mikołaja

• Trwa peregrynacja obrazu MB Częstochowskiej po rodzinach naszej parafii. Osoby pragnące włączyć się w to dzieło mogą zgłaszać się w zakrystii.

• Jałmużnę wielkopostną można składać do skarbony znajdującej się przy wyjściu z kościoła.

• Prasa katolicka do nabycia u s. Piusy.

• Dziękujemy za ofiary złożona na potrzeby parafii oraz Kuchni br. Alberta.