Ogłoszenia na Niedzielę Palmową 14.04.2019 r.

Ogłoszenia na Niedzielę Palmową

• Dziś Niedziela Palmowa i rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm. Miejska Droga Krzyżowa z naszej Parafii do parafii św. Klemensa rozpocznie się dziś o godz. 14.00. Gorzkie Żale o godz. 17.45.

• Spowiedź w Wielkim Tygodniu: Od poniedziałku do środy od godz. 16:30; w Wielki Czwartek i Wielki Piątek od 7.00 do 9.00, od 17.00 do 18.00.

• Ze względu na sytuację w szkołach rekolekcje dla młodzieży ze szkół średnich zostają odwołane. Zapraszamy młodzież do spowiedzi w poniedziałek od godz. 16:30.

• W Wielki Poniedziałek o godz. 19:30 w naszym kościele rozpocznie się Misterium Męki Pańskiej zapraszamy do uczestnictwa.

• Wspólnoty Odnowy w Duchu św. organizują w parafii św. Klemensa w Głogowie Seminarium Wiary od 29.04 do 17.06.2019 r.

• Kurs Przedmałżeński rozpocznie się 28.04 br. o godz. 16:00 w parafii św. Maksymiliana.

• Ks. Marcin zaprasza na autokarową pielgrzymkę do Gdańska, Pelplina, Kazimierza Biskupiego innych miejsc w dniach 26-31.05. Program i szczegóły w zakrystii.

• Trwają zapisy na XXIII spotkanie młodych Lednica. Szczegóły w zakrystii.

• Zachęcamy do nabycia świec Caritasu przeznaczonych na stół wielkanocny. Koszt 15 zł. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc ubogim dzieciom w Syrii.

• Trwa peregrynacja obrazu MB Częstochowskiej po rodzinach naszej parafii. Osoby pragnące włączyć się w to dzieło mogą zgłaszać się w zakrystii.

• Jałmużnę wielkopostną można składać do skarbony znajdującej się przy wyjściu z kościoła.

• Prasa katolicka do nabycia u s. Piusy.

• Dziękujemy za ofiary złożona na potrzeby parafii oraz Kuchni br. Alberta.

Program obchodów Wielkiego Tygodnia:

Wielki Czwartek:

• Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.30. W czasie liturgii obrzęd obmycia nóg. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Adoracji (tzw. Ciemnicy) i Adoracja do północy, rozpocznie ją śpiew I części ,,Gorzkich Żali”.

Wielki Piątek:

• Obowiązuje post ścisły i abstynencja. Adoracja Pana Jezusa w Kaplicy Adoracji (tzw. Ciemnicy) od godz. 6.00; Jutrznia o godz. 7.00 (przynosimy brewiarze);

• Droga Krzyżowa ulicami naszej Parafii o godz 14.30.

• uroczysta Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.30. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i Adoracja aż do przygotowania do Liturgii Wigilii Paschalnej.

Wielka Sobota:

• Jutrznia o godz. 7.00 (przynosimy brewiarze)

• Adoracja przy Bożym Grobie przez cały dzień.

• Poświęcenie pokarmów od 10.00 do 16.00 co godzinę. W tym czasie będzie wystawiony kosz na żywność na paczki dla potrzebujących z naszej parafii.

• Uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 22.00 – przynosimy ze sobą świece. Na zakończenie liturgii procesja rezurekcyjna wokół kościoła.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

• Msza św. o godz. 6.00 (bez procesji), pozostałe od 9:30 wg porządku niedzielnego.

• W II Dzień Świąt – Msze św. według porządku niedzielnego.