Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkiego Postu (07.04.2019)

Ogłoszenia na V Niedzielę Wielkiego Postu

Dziś:

• Witamy ks. Stanisława Podfigórnego dyrektora Caritas naszej diecezji, który od dziś do środy prowadzić będzie rekolekcje w naszej parafii.

Poniedziałek:

• Uczniowie SP 11 do wtorku przeżywać będą swoje rekolekcje w naszej parafii.

Środa:

• Zapraszamy serdecznie na Mszę św. w intencji Ojczyzny oraz ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Odbędzie się ona w kościele pw. Bożego Ciała o godz. 18:00. Po mszy nastąpi złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy pomniku ofiar Katynia i Katastrofy Smoleńskiej.

• Z racji spowiedzi rekolekcyjnej kancelaria w tym dniu jest nieczynna.

Czwartek:

• Próba Generalna misterium Męki Pańskiej 11.04.2019 po wieczornej Mszy św. Przedstawienie Męki Pańskiej w Wielki Poniedziałek 15.04.2019 o godz. 19:30.

Sobota:

• Zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. do pomocy w sprzątaniu kościoła o godz. 9:30 W tym czasie będzie możliwy również odbiór strojów na I Komunię.

Niedziela:

• Zapraszamy dzieci na Mszę św. z uroczystą procesją i poświęceniem palm o godz. 11:00. Uroczysta Msza św. z udziałem wspólnoty Neokatechumenalnej odbędzie się o godz. 12:30.

• Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta z rozpocznie się w naszym kościele i zmierzać będzie do parafii św. Klemensa. Rozpoczęcie o godz. 14:00. Zapraszamy do jak najliczniejszego uczestnictwa we wspólnej modlitwie

Inne:

• Ministranci i lektorzy od poniedziałku do środy po Mszach św przeprowadzą sprzedaż palm i ozdób świątecznych, z których dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie ich wakacyjnego wyjazdu.

• Nabożeństwa: Gorzkie Żale – w niedziele o godz. 17.45, Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. o godz. 9.00, 17.00 dla dzieci, 18:00 dla dorosłych po Mszy św. o godz 18:30 dla młodzieży.

• Zapraszamy do uczestnictwa w spotkaniu modlitewnym prowadzonym przez znanego charyzmatyka o. Jamesa Manjackala. Informacje na plakacie, zapisy na stronie www.manjackalglogow.pl

• Ks. Marcin zaprasza na autokarową pielgrzymkę do Gdańska, Pelplina, Kazimierza Biskupiego innych miejsc w dniach 26-31.05. Program i szczegóły w zakrystii.

• Ruszają zapisy na XXIII spotkanie młodych Lednica. Szczegóły w zakrystii

• Klub Seniora „U Mikołaja” zaprasza na pielgrzymko – wycieczkę do Pragi czeskiej. Informacje na plakacie.

• Organizowana jest z parafii św. Klemensa w Głogowie  pielgrzymka w Bieszczady w dniach od 20 do 23 maja. Plan pielgrzymki został umieszczony  na stronie internetowej klasztoru. Koszt 790 zł. Zapisy do świąt Zmartwychwstania Pańskiego z wpłatą zaliczki 190 zł.

• Zachęcamy do nabycia świec Caritasu przeznaczonych na stół wielkanocny. Koszt 15 zł. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc ubogim dzieciom w Syrii.

• Trwa peregrynacja obrazu MB Częstochowskiej po rodzinach naszej parafii. Osoby pragnące włączyć się w to dzieło mogą zgłaszać się w zakrystii.

• Jałmużnę wielkopostną można składać do skarbony znajdującej się przy wyjściu z kościoła.

• Prasa katolicka do nabycia u s. Piusy.

• Dziękujemy za ofiary złożona na potrzeby parafii oraz Kuchni br. Alberta.