Ogłoszenia na XXII Niedzielę Zwykłą – 1.09.2019 r.

Głogów, 1 września 2019 r.

Ogłoszenia na XXII Niedzielę Zwykłą

1. Witamy w parafii ks. dr. Łukasza Marczaka, który dekretem ks. Biskupa został skierowany do naszej parafii w charakterze rezydenta. Jednocześnie podjął pracę naukową na Uniwersytecie Papieskim w Krakowie. Jego pracę naukową i duszpasterską polecamy opiece i wstawiennictwu naszej patronki MB. Królowej Polski.

2. Dziś przypada 80 rocznica wybuchu Drugiej Wojny Światowej. O godz. 14:00 w duchowej łączności z Prezydentem RP zabrzmią dzwony, dla uczczenia poległych o obronie Ojczyzny oraz ku pamięci potomnych.

3. Koncert „Symfonia Pokoju” dziś w głogowskiej kolegiacie o godz. 17:00.

4. Przypominamy, że od dziś powraca Msza św. o godz. 16. Nie będzie Mszy św. o godz. 21.

5. Nabożeństwa i liturgiczne wspomnienia tygodnia:

– we wtorek – św. Grzegorza Wielkiego – wspomnienie,

– różaniec do Siedmiu Boleści MB o godz. 17:45;

– w środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18:00;

– w czwartek – różaniec w intencji powołań o godz. 17:45,

– w sobotę – okazja do uczczenia relikwii bł. Edmunda po Mszy św. o godz. 9:00,

– nabożeństwo I soboty rozpocznie się Mszą św. o godz. 18:30.

– w niedzielę – po każdej Mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion z okazji święta Narodzenia NMP – jest to dzień odpustu w Rokitnie.

1. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę, po Mszy św. wieczornej.

2. Spotkanie zelatorów Róż Żywego Różańca w środę, po Mszy św. wieczornej w salce nr 4.

3. Pierwsze po wakacjach spotkanie scholii w czwartek o godz. 16:00 w salce nr 3.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się dziewczynki ze wszystkich szkół podstawowych.

1. Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek, o godz. 17:00 w salce bł. Edmunda.

2. Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w czwartek, po Mszy św. wieczornej w salce nr 4.

3. Spotkanie Oazy Młodzieżowej w piątek, po wieczornej Mszy św. w salce bł. Edmunda.

4. U progu nowego roku katechetycznego i formacyjnego zapraszamy i zachęcamy wszystkich dysponujących czasem i pragnących pogłębiać swoją relację z Bogiem do uczestnictwa i aktywnego włączania się w spotkania oraz działalność grup formacyjnych, modlitewnych i ewangelizacyjnych działających przy naszej parafii.

5. Odwiedziny chorych: w piątek ks. Mieczysław i ks. Proboszcz; w sobotę ks. Marcin i ks. Piotr.

Chorych, których do tej pory odwiedzał ks. Maciej, z ul. Galileusza będzie odwiedzał ks. Mieczysław, natomiast z ulic: Gwiaździstej i Plutona będzie odwiedzał ks. Piotr.

1. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą św. Szczególnie zachęcamy wszystkich rozpoczynających nowy rok szkolny.

2. W najbliższa niedzielę, w czasie Mszy św. o godz. 11:00 pobłogosławimy przybory szkole uczniom klas pierwszych. Będzie to Eucharystia inaugurująca Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny 2019/2020. Zapraszamy dzieci, młodzież i pracowników oświaty.

3. Spotkanie katechetów uczących na terenie naszej parafii w poniedziałek, 9 września, po Mszy św. wieczornej na plebanii.

4. 14 września odbędzie się Piesza Pielgrzymka do Grodowca.

O godz. 7:00 wyjście z placu przy naszym kościele. O godz. 13:00 w Grodowcu Masza św. W czasie pielgrzymki będziemy duchowo łączyć się z uczestnikami spotkania „Polska pod krzyżem”.

Będzie możliwość powrotu autobusem (bilety powrotne do nabycia u kierowcy).

1. 14 września organizowany jest wyjazd na spotkanie Polska pod Krzyżem we Włocławku.

Koszt: 40 zł. Wyjazd o godz. 4:30 z parkingu przy kościele. Zapisy u p. Artura – tel. 570-799-778 oraz u p. Grażyny – tel. 730-826-781. Szczegółowe informacje na plakacie.

1. Spotkanie pielgrzymów diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę odbędzie się 14 września w Rokitnie w ramach diecezjalnej łączności z Włocławkiem. Szczegóły na plakacie.

2. Zachęcamy do udziału w Pielgrzymce Świata Pracy do Częstochowy, która odbędzie się w dniach

14- 15 września. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 7.00, koszt to 70 zł za przejazd oraz 40 zł za nocleg. Zapisy w zakrystii.

1. Pielgrzymka Nauczycieli do Rokitna odbędzie się 22 września. Zapisy u organizatorów do 15 września. Szczegółowe informacje na plakacie.

2. Kurs przedmałżeński w parafii św. Mikołaja rozpocznie się 22 września Mszą św. o godz. 18:00.

3. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych (które ukończyły 21 rok życia) rozpocznie się w parafii św. Mikołaja w dniu 29 września o godz. 18:00.

4. Prasa katolicka do nabycia u s. Piusy. Są także nasze diecezjalne kalendarze na rok 2020 – w roku przygotowującym nas do koronacji obrazu MB Paradyskiej – dedykowane są naszemu diecezjalnemu seminarium duchownemu.

5. Dziękujemy za ofiary złożona na potrzeby parafii oraz Kuchni br. Alberta.

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia.

Wszystkim parafianom i sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.