Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 16.06.2019 r.

Najświętszej Trójcy

Dziś:

• Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

• Rocznica święceń biskupich Biskupa diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

Poniedziałek:

• Spotkanie przedpielgrzymkowe grupy niebieskiej po Mszy św. wieczornej.

• Uroczystość NMP Cierpliwie Słuchającej z Rokitna, Głównej Patronki diecezji.

Środa:

• Msze św. z okazji zakończenia roku szkolnego o godz. 7:00 młodzież ze szkół ponadpodstawowych, o godz. 8:00 uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Zapraszamy Wszystkich uczniów wraz z nauczycielami, wychowawcami i rodzicami.

• Próba sypania kwiatów na uroczystość Bożego Ciała o godz. 17:30 Serdecznie zapraszamy dziewczynki, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. oraz młodsze.

• Spotkanie organizacyjne dla osób udających się na pielgrzymkę do Armenii w środę o godz. 17:30 w salce nr 4.

Czwartek:

• Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w następującym porządku godz. 7:30, główna Msza św. o godz. 9:30 po niej nastąpi procesja. Następnie po zakończonej procesji koło godz. 12:30 oraz 16:00 i 18:30.

• Prosimy o udekorowanie okien na trasie procesji.

• Prosimy członków poszczególnych grup o zatroszczenie się o to by przygotować i zabrać ze sobą sztandary i chorągwie.

• Prosimy również mężczyzn do pomocy w niesieniu baldachimu.

• Przygotowaniem ołtarzy jak co roku zajmują się następujące wspólnoty (1: Służba Liturgiczna Ołtarza oraz młodzież. 2: wspólnoty Neokatechumenalne. 3: Odnowa w Duchu Święty,. 4: Członkowie Żywego Różańca.

• Koncert uwielbieniowy z okazji uroczystości Bożego Ciała odbędzie się o godz. 20:00 na placu przed ratuszem.

Piątek:

• Ks. proboszcz udziela dyspensy od zakazu spożywania pokarmów mięsnych.

Inne:

• Trwa remont tylnej ściany naszego kościoła.

• Spowiedź przed zakończeniem roku szkolnego w poniedziałek i wtorek od godz. 18:00.

• Zapraszamy do wzięcia udziału w VIII Pielgrzymce Rowerowej, od 27 do 30.06. Zapisy na stronie internetowej pielgrzymki i w zakrystii.

• W zakrystii można pobrać karty duchowego pielgrzyma oraz kartki na intencje.

• Organizowany jest wyjazd do Praszki i Częstochowy zapisy u p. Piotrowskiej.

• Zapraszamy do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce wraz z grupą niebieską, która wychodzi z naszej parafii. Zapisy w zakrystii. Dalsze informacje na plakatach.

• Osoby pragnące przyjąć obraz Jasnogórski w ramach peregrynacji mogą zgłaszać się w zakrystii.

• Prasa katolicka do nabycia u s. Piusy.

• Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby parafii oraz Kuchni br. Alberta.