UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ 26.05.2024

Głogów, 26. maja 2024 r. 

        Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 1. Liturgiczne wspomnienia tygodnia: w środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w piątek- święto Nawiedzenia NMP, w sobotę wspomnienie św. Justyna.
 2. Dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej – zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.
 3. Dziś w naszej parafii przeżywamy uroczystość I Komunii Świętej: o godzinie 9.00 (SP12) i 11.00 (SP10 i SP 11). 
 4. Dziś odbędą się obowiązkowe comiesięczne spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas 7 i 8. Przychodzimy na mszę o godzinie 18.30. Po mszy spotkanie formacyjne: dla klas 8 w salce nr 4, dla klas 7 w kościele. 
 5. W Białym Tygodniu nabożeństwa majowe i msza św. dla dzieci komunijnych w poniedziałek, wtorek, piątek o godz. 18:00. W poniedziałek wspólna fotografia, we wtorek rozdanie obrazków. W środę pielgrzymka do Grodowca wraz z rodzicami. Wyjazd o godz. 16:00 z placu przy kościele.
 6. Nabożeństwa majowe – codziennie do piątku o godz. 18:00, w środę o godz. 17.45 połączone z nowenną do MB Nieustającej Pomocy. Nabożeństwa czerwcowe od soboty codziennie o godz. 18:00.
 7. W Uroczystość Bożego Ciała Msze św. w naszej parafii będą sprawowane o godz. 7:30, 9:30, około 12:30 po zakończeniu procesji i o 18:30. Procesja wyruszy po Mszy św. o godz. 9:30 ulicami  Keplera, Galileusza, Plutona, Kosmonautów Polskich i Gwiaździstą. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: I – Krąg Biblijny i LSO, II – Neokatechumenat, III – Odnowa w Duchu Świętym, IV – Żywy Różaniec.
 8. Na procesję Bożego Ciała zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, a chłopców w strojach komunijnych do niesienia poduszek, chętnych panów do niesienia baldachimu oraz osoby do niesienia feretronów. Prosimy o udekorowanie okien naszych mieszkań i domów na trasie procesji.
 9. W oktawie Bożego Ciała nabożeństwo o godz. 18:00 z procesją wokół kościoła, następnie Msza św.
 10. Ksiądz Proboszcz udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po uroczystości Bożego Ciała wszystkim przebywającym na terenie naszej parafii.
 11. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. O 5.30 oficjum o Matce Bożej, o 6.00 różaniec wynagradzający, o 7.00 msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP. 
 12. Spotkanie osób przygotowujących czuwanie I piątku i I soboty miesiąca w środę po Mszy św. wieczornej na plebanii.
 13. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz, ks. Krzysztof i ks. Waldemar w sobotę. 
 14. Dziękujemy wszystkim grupom parafialnym za przygotowanie i udział we wspólnej mszy w niedzielę Zesłania Ducha Świętego. 
 15. Zachęcamy do udziału w Głogowskim Wieczorze Chwały, który odbędzie się w ruinach kościoła św. Mikołaja w Uroczystość Bożego Ciała, tj. 30 maja, o godz. 21.00, i podczas którego będziemy mogli posłuchać chrześcijańskich utworów w wykonaniu głogowskich muzyków.
 16. Głogowska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę odbędzie się w dniach 4-7 lipca 2024. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej pielgrzymki oraz na plakatach. 
 17. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
 18. Prasa katolicka do nabycia u s. Piusy.
 19. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.

Proboszcz

    ks. Witold Pietsch