XI NIEDZIELA ZWYKŁA 16.06.2024

Głogów, 16. czerwca 2024 r.

XI Niedziela Zwykła

1. Liturgiczne wspomnienia tygodnia: w poniedziałek – św. Brata Albert Chmielowskiego, zakonnika, we wtorek – uroczystość NMP z Rokitna, głównej patronki diecezji, w piątek – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
  2. Dziś rocznica sakry bpa Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o naszym pasterzu w modlitwach.
  3. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 18:00.
  4. Dziś odbędzie się spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas VII SP. Przychodzimy na mszę o godz. 18.30, po niej spotkanie w salce nr 4.
  5. W czwartek przypada rocznica urodzin Biskupa Seniora Stefana Regmunta.
  6. Msza św. na zakończenie roku szkolnego w piątek 21 czerwca o godz. 7:00. Zapraszamy dzieci, młodzież rodziców i pracowników oświaty do włączenia się w dziękczynienie za kolejny miniony rok szkolny i katechetyczny.
  7. Zachęcamy dzieci i młodzież, aby przed zbliżającymi się wakacjami skorzystali z sakramentu pokuty i pojednania, który w naszej parafii jest codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
  8. Prosimy rodziców, aby zadbali, szczególnie w czasie wakacyjnych wyjazdów, o możliwość uczestnictwa dzieci i młodzieży w niedzielnych Mszach św.
  9. Przypominamy, że w obiektach sakralnych, nie tylko w czasie liturgii, obowiązuje bardziej godny strój, niż swobodny.
  10. Rowerowa Pielgrzymka Głogowska na Jasną Górę odbędzie się w dniach 4 – 7 lipca 2024. Zapisy i informacje na stronie www.rowerowa.glogow.pl oraz na plakatach.
  11. W dniach 2-12 sierpnia odbędzie się 44. Piesza Pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę pod hasłem Uczestniczę we Wspólnocie Kościoła. Zapraszamy do udziału we wspólnym pielgrzymowaniu. Koszt pielgrzymki 350 zł. Zapisy przez internet oraz na spotkaniach przed pielgrzymką.
  12. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  13. Przy głównym wejściu do kościoła jest puszka, gdzie można składać ofiary na kwiaty.
  14. Prasa katolicka do nabycia u s. Piusy.
  15. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.

ks. Witold Pietsch