XII niedziela zwykła – 23.06.2019

Dziś:

• Dzień Ojca.

• Msza św. w intencji Głogowian pochodzących z Kresów o godz. 18.30. Po Mszy św. będzie poświęcone drzewo ze Zbaraża a także koncert organowy w wykonaniu prof. Bogusława Raby oraz trębacza Marka Stroińskiego. Wstęp wolny.

• Spotkanie pielgrzymów rowerowych po Mszy św. o godz. 18.30.

Poniedziałek:

• Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Czwartek:

• Zakończenie Oktawy Bożego Ciała – litania, procesja do IV ołtarzy i poświęcenie wianków po Mszy świętej wieczornej, nie ma w tym dniu nabożeństwa o godz. 18.00. Prosimy o przygotowanie ołtarzy.

Piątek:

• Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Sobota:

• Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – taca na Świętopietrze.

Inne:

• Kurs przedmałżeński od dziś w Parafii Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00.

• W oktawie Bożego Ciała i w uroczystość NSPJ nabożeństwo czerwcowe z procesją o godz. 18.00.

• VIII Pielgrzymka Rowerowa, od czwartku do niedzieli. Zapisy na stronie internetowej pielgrzymki, na spotkaniu i w zakrystii.

• Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę – zapisy i regulamin pielgrzymki, a także karty duchowego pielgrzyma oraz kartki na intencje w zakrystii.

• Osoby pragnące przyjąć pielgrzymów na nocleg z 1 na 2.08 prosimy zgłaszać się do zakrystii.

• Wyjazd do Praszki i Częstochowy – zapisy u p. Piotrowskiej.

• Praca katolicka do nabycia u s. Piusy.

• Przypominamy o zachowaniu bezpieczeństwa podczas wakacji, uczestnictwie w niedzielnej Mszy św. Zwróćmy także uwagę na stosowny strój w miejscach sakralnych, by był bardziej godny, niż swobodny.

• Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała.

• Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.