XII NIEDZIELA ZWYKŁA 23.06.2024

Głogów, 23. czerwca 2024 r. 

        

        XII Niedziela Zwykła

 1. Liturgiczne wspomnienia tygodnia: w poniedziałek – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika, w sobotę – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.  
 2. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 18:00. 
 3. Odwiedziny chorych: ks. Krzysztof w czwartek.
 4. W uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła taca przeznaczona na tzw. świętopietrze.
 5. Od pierwszej niedzieli lipca msze niedzielne w naszej parafii będą sprawowane w następującym porządku: 7.30, 9.30, 12.30, 18.30, 21.00. Nie będzie zatem mszy o godz. 11.00. 
 6. Przypominamy, że w obiektach sakralnych, nie tylko w czasie liturgii, obowiązuje strój bardziej godny niż swobodny.
 7. Rowerowa Pielgrzymka Głogowska na Jasną Górę odbędzie się w dniach 4 – 7 lipca 2024. Zapisy i informacje na stronie www.rowerowa.glogow.pl oraz na plakatach. 
 8. Zwracamy się z prośbą do parafian o przyjęcie na nocleg pielgrzymów z Zielonej Góry i Złotoryi, którzy dojadą do Głogowa 3 lipca, aby wspólnie z naszymi pielgrzymami wyjechać w stronę Jasnej Góry 4 lipca. Zapisy w zakrystii.  
 9. W dniach 2-12 sierpnia odbędzie się 44. Piesza Pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę pod hasłem Uczestniczę we Wspólnocie Kościoła. Zapraszamy do udziału we wspólnym pielgrzymowaniu. Koszt pielgrzymki 350 zł. Zapisy przez internet oraz na spotkaniach przed pielgrzymką.  
 10. W Dalkowie rośnie 300-letni buk purpurowy, pod którym odbywają się msze święte i nabożeństwa. Drzewo to bierze udział w konkursie Drzewo roku 2024 i ma szansę reprezentować Polskę w konkursie europejskim. Jest to okazja do promowania publicznego wyznawania wiary w Europie. Zachęcamy do oddania głosu na to drzewo drogą internetową. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.   
 11. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
 12. Przy głównym wejściu do kościoła jest puszka, gdzie można składać ofiary na kwiaty. 
 13. Prasa katolicka do nabycia u s. Piusy.
 14. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.

Proboszcz, ks. Witold Pietsch