XIII Niedziela Zwykła 30.06.2024

Głogów, 30. czerwca 2024 r.

XIII Niedziela Zwykła

1. Liturgiczne wspomnienia tygodnia: w środę – święto św. Tomasza, Apostoła, w sobotę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.
  2. 24 czerwca nasz parafianin Bartłomiej Klęczyński otrzymał święcenia diakonatu na placówce misyjnej na Jamajce.
  3. Dziś ostatnie nabożeństwo czerwcowe o godz. 18:00.
  4. Od lipca różaniec do 7-miu boleści w każdy wtorek o godz. 17:45 w kościele.
  5. Od pierwszej niedzieli lipca msze niedzielne w naszej parafii będą sprawowane w następującym porządku: 7.30, 9.30, 12.30, 18.30, 21.00. Nie będzie mszy o godz. 11.00. Od poniedziałku w dni powszednie msze święte będą o godz. 7.00 i 18.30. W piątek dodatkowo o godz. 15.00. Nie będzie mszy o godzinie 9.00.
  6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesią Okazja do spowiedzi pół godziny przed mszą świętą.
  7. W środę po wieczornej mszy świętej spotkanie dla osób przygotowujących spotkanie pierwszopiątkowe i pierwszosobotnie.
  8. Różaniec w intencji powołań prowadzony przez wspólnotę Przyjaciół Paradyża w czwartek o godz. 18:00 w kościele.
  9. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się w piątek o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego, o godzinie 17.30 różaniec, spowiedź św. o 18.30 Msza święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa oraz oficja i adoracja do godziny 23.00. O godz. 5.30 w sobotę oficjum o Matce Bożej, o 6.00 różaniec wynagradzający, o godz. 7.00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Matki Bożej.
  10. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz i ks. Mieczysław – w piątek, ks. Waldemar – w sobotę.
  11. Przypominamy, że w obiektach sakralnych, nie tylko w czasie liturgii, obowiązuje strój bardziej godny niż swobodny.
  12. Rowerowa Pielgrzymka Głogowska na Jasną Górę odbędzie się w dniach 4 – 7 lipca 2024. Zapisy i informacje na stronie rowerowa.glogow.pl oraz na plakatach. W poniedziałek o 19:15 w salce nr 4 odbędzie się spotkanie przed pielgrzymka, a w środę 3 lipca Msza św. na rozpoczęcie tej pielgrzymki o 18:30.
  13. Zwracamy się z prośbą do parafian o przyjęcie na nocleg pielgrzymów z Zielonej Góry i Złotoryi, którzy dojadą do Głogowa 3 lipca, aby wspólnie z naszymi pielgrzymami wyjechać w stronę Jasnej Góry 4 lipca. Zapisy w zakrystii.
  14. W dniach 2-12 sierpnia odbędzie się 44. Piesza Pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę pod hasłem Uczestniczę we Wspólnocie Kościoła. Zapraszamy do udziału we wspólnym pielgrzymowaniu. Koszt pielgrzymki 350 zł. Zapisy przez internet oraz na spotkaniach przed pielgrzymką.
  15. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta. Kuchnia br. Alberta w lipcu będzie nieczynna.
  16. Przy głównym wejściu do kościoła jest puszka, gdzie można składać ofiary na kwiaty.
  17. Prasa katolicka do nabycia u s. Piusy.
  18. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.