10.07.2022 r. XV Niedziela Zwykła

XV Niedziela Zwykła

• poniedziałek – święto Św. Benedykta, opata, patrona Europy,
    • wtorek – wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika,
    • środa – wspomnienie Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,
    • piątek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,
    • sobota – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
  2. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Koronką do Miłosierdzia Bożego codziennie o godz. 15:00 do wieczornej Mszy św., a w niedzielę do godz. 16:00.
  3. Okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed każdą Mszą św.
  4. Msza św. w 79 rocznicę ludobójstwa na Wołyniu, na prośbę Stowarzyszenia Głogowskiej Edukacji Kresowej i Stowarzyszenia Ziemi Głogowskiej dzisiaj o godz. 9:30.
  5. Modlitwy w intencji ofiar Zbrodni Wołyńskiej, złożenie wieńców i kwiatów oraz zapalenie zniczy przy pomniku Wołyńskim na cmentarzu w Brzostowie w poniedziałek 11 lipca o godz. 11:00. Po zakończonych uroczystościach na cmentarzu, spotkanie autorskie z bp Marianem Buczkiem i prof. Włodzimierzem Osadczym połączone z promocją książki „Biskup polski na Sieczy Kozackiej” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głogowie przy ul. Jedności Robotniczej 15 o godz. 17:00.
  6. Różaniec fatimski połączony z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w naszej parafii w środę o godz. 17:30.
  7. Informacje o pielgrzymce pieszej na Jasną Górę na plakatach i stronach internetowych pielgrzymek. Osoby chcące włączyć się jako duchowi pielgrzymi, mogą zgłaszać się w zakrystii.
  8. Przypominamy, że w obiektach sakralnych, nie tylko w czasie liturgii, obowiązuje strój bardziej godny, niż swobodny.
  9. Dziękujemy P. Marcinowi Malakowi oraz współorganizatorom za zorganizowanie Pielgrzymki Rowerowej z Głogowa na Jasną Górę. Serdeczne Bóg zapłać składamy pielgrzymom za modlitwę.
  10. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  11. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.