25 lipca 2021 r. XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Głogów 25. lipca 2021 r.

XVII Niedziela Zwykła

• pon.- wspomnienie św. św. Joachima i Anny . Rodziców NMP.

• czwartek – wspomnienie św. Marty.

• sobota – wspomnienie św. Ignacego.

1. Dzisiaj św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Po każdej Mszy świętej akt zawierzenia kierowców i błogosławieństwo pojazdów.

2. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na powodzian w Polsce i w Europie.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy sierpień miesiąc trzeźwości.

4. 1. sierpnia 76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego pamiętajmy o obrońcach Ojczyzny.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu codziennie od godz. 15.00 do wieczornej Mszy św. a w niedzielę do godz. 16.00.

6. Okazja do spowiedzi św. pół godziny przed każdą Msza św.

7. 41. Piesza Pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę pod hasłem „Wszystko postawiłem na Maryję” 2 -12 sierpnia. Zapisy przez internet lub w zakrystii. Jest możliwość pielgrzymowania duchowego i materialnego wsparcia pielgrzymów. Karty duchowego pielgrzyma w zakrystii. Rozpoczęcie pielgrzymki 1. 08. Mszą św. o godz. 18.00. kościół Bożego Ciała w Głogowie. Organizujemy wyjazd autokaru na zakończenie pielgrzymki 12.08.o godz.1.00 w nocy, koszt 80 zł. Zapisy 2 zakrystii.

8. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii rozprowadzane są „Promyczki dobra” dla dzieci.

9. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.

10. Przypominamy o godnym stroju w miejscach kultu oraz obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii także w okresie wakacyjnym.

11. Z przepisów sanitarnych, które obowiązują w świątyniach: maseczki oraz 70% zajętych ogólnej liczby miejsc.

12. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii, łączącym się z nami także drogą internetową, życzymy błogosławionego tygodnia.