2 sierpnia 2020 r. XVIII Niedziela Zwykła

Głogów, dn. 2 sierpnia 2020 r.

XVIII Niedziela Zwykła

1.  Liturgiczne wspomnienia tygodnia:
    • poniedziałek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya,
    • czwartek – święto Przemienienia Pańskiego,
    • sobota – wspomnienie św. Dominika.
  2. Dziś odpust Porcjunculi. Można uzyskać odpust zupełny spełniając warunki: spowiedź, Komunia św., nawiedzenie kościoła oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego Franciszka.
    Gościmy także w naszej parafii ks. prof. Andrzeja Paś z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Głosi do nas słowo Boże, a po Mszach św. będzie zbierał do puszek ofiary na pomoc rodzinom dotkniętym wojną w Syrii.
  3. W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź św. pół godziny przed każdą Mszą św.
  4. Odwiedziny chorych: ks. Marcin Woźniak w czwartek, ks. Mieczysław i ks. Proboszcz w piątek.
  5. Trwa 40 Piesza Pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę. Wczoraj dotarła pielgrzymka do Piersnej. Od dziś do 12 sierpnia zapraszamy do naszego kościoła wszystkich sympatyków Pieszej Pielgrzymki na modlitwę różańcową o godz. 20:30 i na apel jasnogórski.
    W ramach duchowego pielgrzymowania w najbliższą sobotę sprzed kościoła Bożego Ciała o godz. 7:00 wyruszy piesza pielgrzymka do Grodowca zakończona Mszą św. o godz. 13.00 – koszt 10 zł (powrót autokarem).
    W środę (12 sierpnia) wyjazd do Częstochowy o godz. 2:00 – koszt 70 zł.
    Zapisy na oba wydarzenia w zakrystii.
  6. Msza św. polowa w Rapocinie będzie odprawiona w wigilię Święta św. Wawrzyńca (patrona kościoła) – w niedzielę, 9 sierpnia o godz. 16:00. Zaproszenie skierowane jest szczególnie do byłych mieszkańców wsi Rapocin i Bogumice.
  8. Zbiórka do puszek na uczelnie katolickie w następną niedzielę.
  9. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii oraz na Kuchnię br. Alberta.
  10. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia. Urlopowiczom życzymy udanego wypoczynku i przypominamy o godnym stroju w miejscach kultu. Prosimy również o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią SARS-CoV-2: noszeniem maseczki i utrzymywaniem dystansu społecznego.