16 października 2022 r. XXIX Niedziela Zwykła

XXIX Niedziela Zwykła 16.10.2022 r.

• poniedziałek – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. Wspólne modlitwy i błogosławieństwo relikwiami Św. Brata Alberta po Mszy św. o godz. 9:00.
    • wtorek – święto Św. Łukasza, Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Pamiętajmy w modlitwie o pracownikach Służby Zdrowia.
    • środa – wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, męczennika. Wspólne modlitwy i błogosławieństwo relikwiami Bł. ks. Jerzego Popiełuszki po Mszy św. o godz. 9:00.
    • czwartek – wspomnienie Św. Jana Kantego, prezbitera.
    • piątek – wspólne modlitwy i błogosławieństwo relikwiami Św. Siostry Faustyny po Mszy św. o godz. 15:00.
    • sobota – wspomnienie Św. Jana Pawła II, papieża.
  2. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie, uczestnictwo oraz wspólną modlitwę w czuwaniu fatimskim w Grodowcu kończącym 26 rok czuwań. Nasza parafia przewodniczyła tej modlitwie.
  3. Dzisiaj gościmy w naszej parafii siostry zakonne ze wspólnoty Przymierza Dwóch Serc, które po Mszach św. wygłoszą krótką katechezę. Na Mszy św. o godz. 9:30 będzie zawierzenie naszej parafii, a na pozostałych zawierzenie Rodzin z możliwością zaproszenia sióstr do naszych domów.
  4. Dzisiaj przeżywamy Dzień Papieski oraz kolejną rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II. Podczas Mszy św. i różańca będziemy modlić się o wierność dziedzictwu, które przekazał nam św. Jan Paweł II, o obfite łaski za jego wstawiennictwem, a także zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia przy wyjściach z kościoła.
  5. Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się dzisiaj Mszą św. o godz. 18:30. Po Eucharystii konferencja w salce nr 4. Kolejne spotkania od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej w salce nr 4.
  6. Trwają w naszej parafii katechezy ewangelizacyjne, prowadzone przez wspólnotę Neokatechumenalną. Osoby dorosłe, samotne, młodzież, która pragnie pogłębić swoją relację z Panem Bogiem, zapraszamy w poniedziałki i piątki po Mszy św. wieczornej w kościele.
  7. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, dla młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 17:45.
  8. W przyszłą niedzielą 23 października rozpoczniemy w naszej parafii Filmowe parafialne dni skupienia, które będą trwały do środy 26 października. Będziemy gościć br. Benona Wylegałę Wielkiego Prefekta Apostolstwa Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II oraz założyciela Fundacji „Filmowy Ruch Ewangelizacyjny” z Bielska-Białej, który poprowadzi parafialne spotkania ewangelizacyjne. W tym czasie istnieje możliwość, zaopatrzenia się w wartościowe filmy i inne publikacje. Więcej informacji podanych jest na plakatach.
  9. Za tydzień Niedziela Misyjna – taca w tym dniu przeznaczona jest na działalność misyjną.
  10. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy do duchowego przygotowania się przez sakramenty święte.
  11. Odatowane kartki na wypominki zostały wyłożone przy wyjściu z kościoła. Wypełnione można składać na tacę. Prosimy o czytelne wypełnianie kartek.
  12. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta.
  14. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.