XXVI Niedziela Zwykła 29 września 2019r.

Ogłoszenia na XXVI Niedzielę Zwykłą

1. Gościmy w naszej parafii panią Małgorzatę Nawrocką – pisarkę i dziennikarkę podejmującą tematykę przemian we współczesnej kulturze. Więcej o spotkaniu, które dziś o godz. 17 w kościele, na zakończenie ogłoszeń.

– w poniedziałek      –  wspomnienie św. Hieronima;

– we wtorek              – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus;

– w środę                   – wspomnienie św. Aniołów Stróżów;

– w piątek                  – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;

– w sobotę                 – wspomnienie św. Faustyny;

1. Rozpoczęcie przygotowań do sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych, które ukończyły 21 rok życia dziś w parafii św. Mikołaja o godz. 18:00.
  2. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej jutro, po Mszy św. wieczornej na plebanii.
  3. Od wtorku rozpoczynamy październik – miesiąc różańca i jednocześnie Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci od pon. do pt. o godz. 17:00, dla dorosłych codziennie o godz. 17:45.
  4. Spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek, o godz. 17:00 w salce bł. Edmunda. Różaniec w intencji powołanych i o nowe powołania o godz. 17:45 w kościele.
  5. Okazja do sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca pół godziny przed każdą Mszą świętą.
  6. Odwiedziny chorych: ks. Marcin w czwartek; ks. Proboszcz i ks. Mieczysław w piątek; ks. Piotr w sobotę.
  7. Pielgrzymka Żywego Różańca do Rokitna w sobotę, 5 października. Koszt: 40 zł., wyjazd o godz. 7:00 z parkingu przy kościele. Zapisy w zakrystii. Są jeszcze wolne miejsca.
  8. Nabożeństwo I soboty miesiąca rozpocznie się Mszą św. o godz. 18:30. Na zakończenie możliwość uczczenia relikwii św. Jana Pawła II.
  9. Zachęcamy od odwiedzania wystawy ewangelizacyjnej (przy salce nr 4), która powstała w Danii, towarzyszyła Światowym Dniom Młodzieży w Krakowi i Panamie. Z okazji Miesiąca Misyjnego w niedziele na wystawie możliwość wsparcia dzieł misyjnych przez nabycie koszulek z ikoną Amen.
  10. Procesja Różańcowa ulicami naszego miasta z naszej parafii do parafii św. Klemensa w poniedziałek, 7 października po Mszy św. o godz. 18:30. Zapraszamy do udziału członków Żywego Różańca oraz osoby, którym modlitwa różańcowa jest szczególnie bliską.
  11. Rekolekcje biblijne pod hasłem „Spotkanie Jezusa ze św. Piotrem” w parafii św. Klemensa w dniach 11-12 października (piątek/sobota). Zapisy i szczegółowe informacje na stronie www.ubiblijnieni.pl
  12. 13 października nasza parafia będzie przewodniczyć Nocy Fatimskiej w Grodowcu. Zapisy na wyjazd autokarem w zakrystii. Koszt: 10 zł.
  13. Prasa katolicka do nabycia u s. Piusy. Są także nasze diecezjalne kalendarze na rok 2020.
  14. Dziękujemy za ofiary złożona na potrzeby parafii oraz Kuchni br. Alberta.
  15. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Wszystkim parafianom i sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia.