XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 15.10.2023

Głogów, 15 października 2023 r.

XXVIII Niedziela Zwykła   

 1. Liturgiczne wspomnienia tygodnia : w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, w środę – święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Służby Zdrowia. W piątek – św. Jana Kantego.  
 2. Dziś przeżywamy Dzień Papieski w związku z kolejną rocznicą wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową 16 października. Podczas mszy i różańca modlimy się o wierność dziedzictwu, które przekazał nam św. Jan Paweł II oraz obfite łaski za jego wstawiennictwem. Dziękujemy za ofiary złożone minionej niedzieli na fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia
 3. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych codziennie o godz. 17.45. 
 4. Spotkanie scholi dziecięcej w piątek o godz. 16.00. Zapraszamy chętne dzieci do włączenia się w śpiew.
 5. Próba do uroczystości bierzmowania odbędzie się w następny piątek po mszy świętej wieczornej o godz. 18.30 oraz w następną niedzielę. Rozpoczniemy od mszy św. o godzinie 18.30, po niej próba.  
 6. Za tydzień Niedziela Misyjna – taca w tym dniu przeznaczona jest na działalność misyjną Kościoła. 
 7. Za tydzień w niedzielę o godzinie 11.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji s. Reginy z okazji jubileuszu 50. lecia życia. 
 8. Dziękujemy wszystkim osobom za przygotowanie, uczestnictwo oraz wspólną modlitwę w czuwaniu fatimskim w Grodowcu, kończącym 27 rok czuwań. Nasza parafia przewodniczyła tej modlitwie. 
 9. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy do duchowego przygotowania przez sakramenty Święte.
 10. 10. Datowane kartki wypominkowe zostały wyłożone przy wyjściu z kościoła. Wypełnione karty można składać na tacę. Prosimy o czytelne wypełnianie kartek. Wypominki będą czytane od 3 do 24 listopada o 17.45.
 11. 11. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii i Kuchni br. Alberta. 
 12. 12. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najlepsze życzenia. Parafianom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławionego tygodnia. 

                                                                           

                                                                                                                  Proboszcz, ks. Witold Pietsch