Narodzenie Pańskie

W poniedziałek (24 grudnia) – wigilia Bożego Narodzenia, tego dnia Msze święte o godz. 6:30 (roratnia) i o godz. 9:00. Zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz tradycje i zwyczaje polskie podczas wieczerzy wigilijnej. Pasterki o godz. 22:00 o charakterze ludowym oraz o godz. 24:00 z udziałem Chóru Beati Cantores. Taca zbierana podczas pasterek będzie przeznaczona na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Ks. Biskupa Wilhelma Pluty. W wigilię pamiętajmy o imieninach biskupa Adama Dyczkowskiego.

We wtorek (25 grudnia) Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte według porządku niedzielnego, nie będzie tylko Mszy świętej o godz. 7:30.

W środę (26 grudnia) Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte według porządku niedzielnego, taca przeznaczona zostanie na uczelnie katolickie. Po Mszy świętej o godz. 11:00 zapraszamy na wspólne kolędowanie.

W czwartek (27 grudnia) Święto św. Jana Apostoła i ewangelisty. Spotkanie opłatkowe wszystkich grup duszpasterskich rozpocznie się Mszą świętą o godz. 16:00.

W piątek (28 grudnia) rozpocznie się wizyta duszpasterska, tzw. kolęda. Porządek „kolędy” podanie zostanie w Uroczystość Bożego Narodzenia. Ksiądz Proboszcz udziela dyspensy od zakazu spożywania w tym dniu potraw mięsnych.