Poszukujemy wolontariuszy do rozwożenia posiłków seniorom!

W każdy poniedziałek, środę i piątek ciepły posiłek trafia do seniorów, którzy są samotni, chorzy bądź niepełnosprawni. Posiłki rozwożone są przez wolontariuszy.

Kim są wolontariusze? To głogowianie, którzy poświęcają swój wolny czas, żeby pomóc innym. Często po lub przed swoją pracą rozwożą jedzenie seniorom.

Teraz w okresie wakacji brakuje wolontariuszy, dlatego Krzysztof Fryczyński, koordynator akcji z ramienia Urzędu Miejskiego apeluje o pomoc:

-Każda pomoc się przyda. Nawet jeśli ktoś chociaż przez tydzień będzie rozwoził posiłki to będzie dla nas bardzo dużo. Posiłki trafiają do osób schorowanych, starszych, dla których ten posiłek to czasami jedyne pełnowartościowe danie w ciągu dnia – mówi Krzysztof Fryczyński.

Zwykle wolontariusz odwiedza kilka osób, jednak kiedy jest zbyt mało wolontariuszy to wtedy jedna osoba odwiedza nawet 15 osób – a to zajmuje sporo czasu.

„Posiłek dla samotnego seniora” to akcja, która trwa od 4 maja i prowadzona jest wspólnie przez Gminę Miejską Głogów i „Caritas” Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Akcja potrwa do końca sierpnia.

Chętni wolontariusze mogą się zgłaszać pod numerem telefonu:

76 72 65 535 lub mailowo k.fyczynski@glogow.um.gov.pl

tekst i foto: Daria Jęczmionka

Poszukujemy wolontariuszy do rozwożenia posiłków seniorom!